Вчені винайшли найчорніший колір. І трапилося це випадково
HIS
Вчені Массачусетського технологічного інституту створили найчорніший у світі матеріал. Це стало можливим завдяки його супер здібності — він поглинає 99,96% світла. Як не дивно це звучить, винайти найчорнішу поверхню в світі у інженерів вийшло практично випадково — під час експерименту, що проводився з іншою метою. Зазначимо, що нині створений матеріал на 0,03% чорніший за речовину Vantablack, котра належить Анішу Капуру та раніше вважалася найчорнішою з-поміж інших.
Днями в рамках виставки на Нью-Йоркскій фондовій біржі розробку вчених продемонстрували загалу. Професор Браян Уорлд та художник Дімут Стребе презентували 16,78-каратний діамант, покритий новим матеріалом.
Як коментують вчені, 99,96 — не межа. Пошук ідеального чорного — це лише питання часу. Розробники запевняють, що не будуть припиняти працювати над кольором, тому попереду на людство чекає поява стовідсоткового чорного.
Суперечки щодо «найчорнішого кольору» вже давно панують між Анішом Капуром та іншими художниками. Незважаючи на те, що Капур обзавівся ексклюзивними правами на використання Vantablack в своїх роботах, найлютішим його противником став художник Стюарт Семпл. Цікавим фактом є те, що спочатку Семпл придумав «найрожевіший», потім «найвдаліший» колір, а потім і «найкращий чорний» пігмент. Всі фарби можуть придбати хто завгодно, крім Аніша Капура.
Найчорніше забарвлення, що зустрічається в природі, мають птахи, які мешкають в Австралії. Це відбувається завдяки особливому куту положення кожної пір'їни. Світло, потрапляючи на пір'я, не відбивається, а потрапляє в порожнечі покрову птаха.
Довідка:
Абсолютно чорних тіл у природі немає, тому у фізиці для експериментів використовується модель — замкнута порожнина з невеликим отвором. Світло, що потрапляє всередину крізь цей отвір, після багаторазових віддзеркалень буде повністю поглинено, і отвір зовні буде виглядати зовсім чорним. Але при нагріванні цієї порожнини у неї з'явиться власне видиме випромінювання. Оскільки випромінювання, випущене внутрішніми стінками порожнини, перш, ніж вийде (адже отвір дуже малий), в переважній частці випадків отримує величезну кількість нових поглинань і випромінювань, то можна з упевненістю сказати, що випромінювання усередині порожнини знаходиться в термодинамічній рівновазі зі стінками.
Читайте також: Чорні, як ніч. Оригінальні світильники від студії Young & Battaglia.
-
Мовчазні свідки: фотопроєкт Мануеля Альвареса Дієстро про кондиціонери
-
Фіналісти конкурсу Comedy Wildlife Photo Awards 2023
-
Цифрове бароко у візуалізаціях Касіма Ікбала
-
Переможці фотоконкурсу WNPA 2022: найкращі кадри дикої природи
-
In The Solitude: краса Півночі в об'єктиві Мікко Лагерстеда
-
Найсмішніші тварини за версією Comedy Wildlife Photography Awards 2022
-
«Сміливий та безстрашний» Viva Magenta — колір 2023 року від Pantone
-
45 кращих знімків за версією Wildlife Photographer of the Year
-
Пейзажі В'єтнаму на аерознімках Фам Хай Трунга
-
Спортивна фотографія: найкращі світлини конкурсу WSPA 2022