В Саудівській Аравії планують збудувати горизонтальний хмарочос
HIS
Уряд Саудівської Аравії презентував візуалізацію 170-кілометрового дзеркального хмарочоса, розрахованого на дев'ять мільйонів людей. Горизонтальне місто, якому дали назву The Line, планують збудувати біля Червоного моря в рамках проєкту Neom.
Проєкт The Line був розроблений як альтернатива традиційним містам, які зазвичай "розростаються" з центральної точки. Мегаструктура довжиною 170 кілометрів простягається на північний захід Саудівської Аравії, матиме висоту 500 метрів та ширину всього 200 метрів. Якщо проєкт буде реалізовано, то споруда займе 12-ту сходинку найвищих/найдовших будівель світу. Автор The Line залишається невідомим, щоправда, видання Dezeen припускає, що над проєктом працювала американська студія Morphosis.
«Під час запуску The Line минулого року ми взяли на себе зобов'язання здійснити цивілізаційну революцію, яка ставить людей на перше місце завдяки радикальним змінам у міському плануванні, — коментує спадкоємний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман. — Проєкти, представлені сьогодні для вертикальних багаторівневих міських спільнот, кинуть виклик традиційним плоским, горизонтальним містам та створять модель для збереження природи та покращення умов життя людей. The Line покликана розв'язати задачі, що стоять нині перед людством у міському житті, та проллє світло на альтернативні способи життя».
Місто являтиме собою пряму «лінію» з двох з'єднаних мостами хмарочосів, схожих на стіни, та відкритого простору між ними. У будинках хочуть розмістити житлові, торгові та розважальні зони, школи та офіси, а на відкритому повітрі висадити велику кількість зелені та розбити парки. Будівлі планують облицьовувати дзеркальними фасадами, щоб підкреслити унікальний характер проєкту та стерти кордон між архітектурою та природою. Підземна транспортна система, що проходить по всій довжині мегаструктури, дозволить дістатися з одного кінця міста до іншого за 20 хвилин. Автомобілів у місті не буде.
За заявою уряду Саудівської Аравії, структура, розроблена як стійка альтернатива традиційним містам, повністю живитиметься від поновлюваних джерел енергії. А в будинках планують інтегрувати вертикальне землеробство, щоб забезпечити мешканців харчовими продуктами. Проте такі видання, як The Wall Street Journal, вважають, що проєкт може негативно вплинути на екологію, наприклад, стати перешкодою на міграційних шляхах птахів.
Проєкт The Line, вперше представлений 2021 року, є частиною ініціативи Neom на північному заході Саудівської Аравії. Neom є частиною програми Vision 2030 Саудівської Аравії, спрямованої на диверсифікацію економіки та зниження залежності від нафти.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея