Urban Forest: найзеленіший у світі ЖК від Koichi Takada Architects
Ева Шилингер
«Найзеленіший житловий будинок у світі» планують реалізувати австралійські архітектори зі студії Koichi Takada Architects. Вони вже й проєкт підготували — Urban Forest — «міський ліс», в якому разом з рекордним озелененням використано й інші принципи сталого проєктування.
Брисбен — третій за величиною мегаполіс Австралії, адміністративний центр штату Квінсленд — у 2024 планує ввести в експлуатацію черговий хмарочос, щоправда, на цей раз він стане справжньою туристичною пам'яткою. Будівля у 30 поверхів включатиме 392 квартири, громадський парк на першому рівні та дворівневий сад на даху, його ступеневі фасади прикрашатимуть близько 1000 дерев та 20 тисяч рослин-представників місцевої флори.
«З часів промислової революції наше суспільство зосередилося на масовому виробництві, час переходити до масового озеленення. Бетон, сталь та скло — холодні, жорсткі промислові матеріали. Я називаю їх мертвою матеріальністю. Нам потрібно більше живої матеріальності, живої архітектури. Цей рік (2020) приніс суспільству та навколишньому середовищу безліч криз: від руйнівних лісових пожеж в Австралії до пандемії Covid-19. Водночас локдаун дав можливість зробити паузу та переосмислити реальність», — ділиться своєю точкою зору керівник студії Коичи Такада.
Забудовник Aria Property Group почне будівництво у 2021 році та завершить у 2024-му. У проєкті планують використати екологічно чисті, високоякісні матеріали, які не потребують особливого догляду. Основну будівлю Urban Forest передбачається виконати з «зеленого бетону»: низьковуглецевої версії, яка містить портландцементу на 40 відсотків менше, ніж звичайний бетон. Виготовлені в заводських умовах блоки-префаби зменшать термін будівництва, а відповідно і навантаження на навколишнє середовище. Вся деревина сертифікована Лісовою опікунською радою (FSC), камінь та цегла — здобуті з місцевих джерел (це спростить логістику й зменшить викид вуглекислого газу).
Вертикальний сад стане активним компонентом зеленої будівлі: він збільшить біорізноманіття та покращить екологію міста, захистить мешканців будинку від сонця, вітру й дощу. Колони органічної форми заповнять парк подібно стовбурам дерев, а встановлені на будівлі сонячні панелі стануть джерелом поновлюваної енергії. Полив саду здійснюватися коштом зібраної дощової води та очищеними стічними водами.
Такі принципи проєктування збільшують шанси будівлі отримати 6 зірок — вищу оцінку по австралійському рейтингу Green Star, що еквівалентно платиновому стандарту LEED.
Читайте також: Мох в интерьере.