Українці для українців. Стильна колаборація від FILD та ANOVA
Ева Шилингер
Made in Ukraine. Меблі та предмети декору від вітчизняних майстрів
Кухні CHIA, над дизайном котрих працювала команда FILD, а виробництво взяла на себе ANOVA — живий приклад гарної та ефективної колаборації вітчизняного виробника і української дизайн-студії. І ми раді визнавати, що подібна практика набирає обертів, читайте також: Дитя коллаборации. Коллекция Hills от Паши Ветрова и Betonwood.
Дизайн-студія FILD (засновники — Денис Вахрамєєв та Катерина Федоренко) останні два роки активно займається серійним випуском мінімалістичний предметів дизайну з дерева і металу, які вже досить успішно продаються не тільки в Україні, але і в Європі, Америці, Австралії. Тому кухні CHIA також створювалися в упізнаваній стилістиці бренду: простота дизайну, монохромність, мінімалізм ліній та форм.
Авторам вдалося витримати баланс між технологічними та натуральними матеріалами: основу кухні становить дерев'яний масив та фанера, а для панелей обрали пігментовану МДФ (colored MDF), що, до речі, досить популярна в Європі, але рідко використовується в Україні. Для шанувальників всього натурального є варіант покриття поверхонь маслом, яке зберігає і підкреслює красиву фактуру дерева, а для тих, хто ставить на перше місце практичність — покриття лаком. Для оздоблення робочих поверхонь кухні використовували високотехнологічний паперово-шаруватий пластик.
Крім того, у моделях CHIA була використана технічна новинка — розсувна система HAWA, яка представляє собою ніші, що приховують двері шафи у відкритому стані. Так у невеликій кухні, і це лише на перший погляд, з'являється доступ до додаткового функціонального простору з робочою поверхнею, системою поличок, висувних ящиків, підсвічуванням та розетками.
У модельному ряді також передбачена комплектація з островом, в який інтегрована багатофункціональна дизайн-панель для естетичного зберігання баночок з прянощами, пляшечок з маслом, ножів, дощечок, склянок та серветок. Вся система розбірна, секції для зберігання збираються і трансформуються подібно пазлу для більшої зручності.
Кухні CHIA розроблялися з урахуванням українського ринку, тому враховувалися фінансова доступність, практичність, функціональність та естетичність.
Фото: Андрій Безуглов
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие