Українські годинники REAL TIME: живи моментом та спостерігай за зірками
HIS
Колаборація дизайнера українського походження Олексія Іскоса та вітчизняної компанії ZAVOD, проєкт REAL TIME, пройшовши особливий шлях пандемії та війни в Україні, пропонує світові нові годинники як данину аналоговому світу в цифровий час та нагадування про реальні речі в реальному світі, які й роблять нас людьми.
REAL TIME – це сучасний годинник з мінімалістичним дизайном на основі дискової системи числення часу. Розроблений данським дизайнером українського походження Олексієм Іскосом, він про відчуття
часу, цінування кожної миті та загадування бажання на зірку, що падає. Ідея REAL TIME – нагадати про те, що найкращі моменти нашого життя неможливо транслювати – вони відбуваються в реальному житті, з реальними людьми та в реальному часі.
Команда проєкту бачить це як свою данину аналоговому світу в цифровий час і пропонує годинники, які мають лише дві функції – вимірюють час і нагадують нам про речі, які дійсно важливі. Натхнення походить від традиційних інструментів у лабораторії вчених або в кабіні пілота. Заводна голівка має фрезерований малюнок, як у верстата, для забезпечення оптимального тертя. Ремінець виготовлений з найтоншої шкіри, яка м'яко прилягає до зап'ястка. Або з металу в класичному виді браслета Mesh Strap. На годиннику REAL TIME немає ні годинної, ні хвилинної стрілок. Натомість два циферблати обертаються, як планети навколо сонця.
Команда REAL TIME пропонує на звороті своїх годинників назви та координати місць з найменшим забрудненням, рекомендовані Dark Sky Reserves по всьому світу, а також зіркову карту, дату й час щорічного метеоритного дощу. Для 6 базових моделей були обрані 6 місць у різних країнах, які важливі для членів команди проєкту. Так REAL TIME пропонує особливі подорожі у реальному часі – піти в ці місця і загадати бажання на зірку, що падає.
В проєкті було вирішено зробити спеціальну колекцію із написом WAR TIME на задній стороні годинника – адже час в Україні, звідки команда проєкту, зараз саме такий. Позначка WAR TIME є лише на одній моделі, яка присвячена красивому гірському перевалу Ужок на заході України. Частка грошей з продажів цієї лімітованої колекції піде на поміч мирним жителям, які постраждали під час війни. Планується виготовити лише 100 годинників Special WAR TIME Edition у першій партії. Команда проєкту сподівається видалити цей символ у наступній партії.
«Ми, українська команда дизайнерів і годинникарів, почали цей проєкт близько двох років тому під час пандемії та планували його запустити на початку весни 2022-ого. Але перед весною прийшла війна. Більшість членів команди залишили свої домівки, відправили в безпечне місце дружин і дітей, деякі пішли до лав української армії. Через кілька тижнів війни, ми зібралися онлайн і вирішили продовжити наш проєкт. Тому що ми відмовляємося припиняти робити те, з чим так любимо працювати. Тому що нам потрібні гроші, щоб відбудувати нашу країну. Тому що ми віримо в майбутнє. Ми також вважаємо, що ідея цього годинника актуальна як ніколи: не забувайте цінувати та плекати кожну хвилину свого життя, тому що ви ніколи не знаєте, коли ваш світ може повністю змінитися. Оскільки саме зараз для багатьох із нас він вже незворотно змінився...»
На цю мить розроблені прототипи годинників і 22 червня 2023 року команда REAL TIME вийшла на краудфандингову платформу Кікстартер для збору грошей на виробництво першої партії. На Кікстартері годинники коштують 157$ і 186$ для Special WAR TIME edition, що менше на 25% подальшої роздрібної ціни. Тож запрошуємо всіх охочих підтримати проєкт.
Фото: Роман Пашковський, Юлія Вдовіченко, Влад Кліменко, Сергій Кереїв, Дмитро Новіков
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие -
Бетмен обирає українське: ексклюзивні арт-об’єкти від MAKHNO у резиденції супергероя на Мангетені