Українська студія Panoptikum Collections дебютує на Collectible 2023
HIS
Роботи дизайнерів Андрія Руденка, Юрія Зименка та Валерія Кузнєцова об'єднають в тематичну експозицію Metamorphoses («Метаморфози») задля участі у бельгійському ярмарку Collectible. Це дебют української студії PANOPTIKUM Collections на одній з найпрестижніших виставок сучасного колекційного дизайну, що відбудеться 9-12 березня 2023 у Брюсселі.
Сучасний колекційний дизайн – це культурне явище, що ґрунтується на контрастах часових та жанрових понять, експериментах, дисонансі та – найголовніше – емоціях. Композиція «Метаморфози», яка розповідає про дитячі спогади та фантазії дизайнерів Андрія Руденка, Валерія Кузнецова, Юрія Зименка, ілюструє їх трансформацію у яскраві емоційні об’єкти. Експозиція розповідає про уявний, проте дружній світ дитини, коли умовно «всі шафи були великими, і місця в них було багато».
Шафа Bubbles від Андрія Руденка
Художник та дизайнер Андрія Руденка привносить у свої роботи відчуття дива, наповнюючи повсякденні предмети великим змістом. На виставці він презентує шафу Bubbles, на створення якої Андрія надихнули бульбашки: мильні, які він запускав з дочкою, прогулюючись площами європейських міст, та фантазійні, які зустрічав у роботах вуличних художників Лондона та Глазго. Аби відійти від утилітарності шафи та наповнити Bubbles емоціями, дизайнер вдається до гри форм та кольорів. В результаті гра стає засобом самовираження художника та концептуальною мовою предмета.
Фото: Serge Bazilik, Yuriy Ferendovych
Кавовий столик NUT від Юрія Зименка
Дизайнер Юрій Зименко спеціалізується як на предметному дизайні, так і на інтер'єрних проєктах. Кавовий столик NUT, що за формою нагадує величезний горіх, був задуманий як експеримент над криволінійними формами. Декоратор поєднав пласку ритміку монохромних шарів MDF з гнутим об’ємом. «Мені подобається створювати чуттєву атмосферу за допомогою ексклюзивного дизайну, що враховує архітектурні об'єми та підкреслює вібрацію кольору одночасно».
Фото: Dmitriy Baranov
Тумба BUGS від Валерія Кузнєцова
Дизайнер Валерій Кузнєцов впевнений, що вибирати між декором та функцією не потрібно. Автор вважає, що уся справа криється в балансі. Так, на прикладі тумби BUGS дизайнер зображає, як зовнішній вигляд та орнамент предмета кидає виклик його практичній природі. Валерій вбачає у цьому предметі образ комахи, яка насправді може бути мешканцем іншої планети чи галактики. До речі, малюнок, що імітує візерунок на спині жука, було виконано в техніці пірографія — одній з найдавніших українських технік нанесення зображень на дерево методом випалювання, що говорить про ремісничу суть сучасного предмета.
Фото: U7, Oleg Samoilenko
Про PANOPTIKUM Collections
Українська студія та майстерня PANOPTIKUM Collections – дітище двох засновників – Андрія Руденко та Бориса Пилипенко, які понад 10 років розділяють пристрасть до ремісництва, традиційних та нових матеріалів, а також витонченої роботи майстрів.PANOPTIKUM Collections – це креативне середовище де, дизайнери та креатори досліджують взаємодію несумісних предметів та формують нову спільну гармонію.
Про Collectible
Міжнародний ярмарок колекційного дизайну Collectible став однією з тих подій, які перетворили Брюссель на модну столицю, що переживає бум дизайнерської культури. Створена у 2018 році Клелі Дебео та Лів Вайсберг, виставка стала серйозною платформою, де можна продемонструвати експериментальні проєкти XXI століття, створені у поодиноких екземплярах та лімітованих серіях.
-
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие -
DVRZ Design Days: Огляд Днів українського дизайну
Событие -
Бетмен обирає українське: ексклюзивні арт-об’єкти від MAKHNO у резиденції супергероя на Мангетені
-
Зручні міста для всіх та кожного: як пройшла конференція «Інклюзивні простори. Як дизайн змінює життя на краще»
Событие - Ищу идею Відновлення вітряка ХІХ століття: відродження історії та традицій Архітектурна майстерня loft buro представила один із наймасштабніших реставраційних проєктів останніх років — відновлення вітряка кінця ХІХ — початку ХХ сторіччя, розташованого в Національному музеї народної архітектури та побуту України. Цей проєкт має не лише історичне, але й культурне значення, адже відродження стародавніх технологій та архітектурних рішень дозволяє зберегти важливі сторінки минулого для майбутніх поколінь.
-
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
Конференція з інклюзивного дизайну пройде в рамках ДВРЗ Design Days в "АГРОМАТ"
Событие -
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие