У Китаї з'явився хмарочос із власним 108-метровим водоспадом

Ева Шилингер
Щоб ніхто не подумав, що в Китаї вміють зводити виключно хмарочоси фалічної форми (про це ми нещодавно вам розповідали), місцеві архітектори взяли й побудували висотку зі справжнім 100-метровим водоспадом на фасаді. Виглядає круто. Детальніше — в нашій статті.
Liebian Building — незвичайний архітектурний проект, нещодавно реалізований китайською компанією Guizhou Ludiya Property Management в діловому кварталі міста Гуйян в провінції Гуйчжоу. Висота будівлі становить 121 метр. На його фасаді красується справжнісінький водоспад, висота якого — 108 метрів. Вода в нього надходить зі спеціальних підземних резервуарів. У свою чергу в ці резервуари вона потрапляє з дренажної системи та стоків водопроводу після відповідного очищення. Одна лише система обслуговування водоспаду займає чотири поверхи. Догори воду качають чотири насоси потужністю по 185 кВт кожен. Однак помилуватися водоспадом можна виключно у свята. Причина банальна — вартість електроенергії, що необхідна для функціонування водоспаду, становить майже 120 доларів за годину роботи. Тому його вмикають лише в особливих випадках і не довше, ніж на 30 хвилин.
Читайте также: В Китае построили небоскреб неожиданной формы.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архитектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архитектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архитектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Событие -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архитектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Событие -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Событие -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архитектура