Традиції та сучасність у колекції керамічних світильників
HIS
Гончарне мистецтво, мабуть, одне з найстаріших ремесел, що супроводжує українця протягом не те що століть, а тисячоліть. Так склалося не тільки історично, а й географічно. Та якщо ви й досі при словосполученні "українська кераміка" уявляєте глиняні глечики на жердинах тину, то маємо вас здивувати: сучасне національне гончарство вже давно пішло вперед. Про керамічні світильники, люстри та бра, що виготовляються на італійському обладнанні українського заводу, плануємо сьогодні вам розказати.
Українська кераміка вже давно вийшла за межі того, що ми називаємо традиційним гончарством. І мова не йде про масове виробництво радянського зразка на заводах. Сьогодні хтось, воліючи до автентичності, використовує в роботі народні техніки та мотиви, а хтось, прагнучи унікальності, освоює новаторські підходи. Проте з максимальною впевненістю можна вважати наступне: ніколи ще у керамістів не було такої великої кількості можливостей створити щось надзвичайне, як сьогодні. Сповна використовує свої можливості та потужності вітчизняний бренд керамічних виробів CERAMIKA DESIGN.
CERAMIKA DESIGN — сімейне підприємство, розташоване у місті Слов'янськ Донецької області та засноване у 2001 році. Вони досконало володіють технологією та виготовляють стильну та практичну кераміку. Розташування виробництва зумовлене тим, що саме поруч зі Слов'янськом знаходяться родовища глин, як білих, так і коричневих, відмінної якості, єдиних в Україні та других за рейтингом у Європі. В асортименті підприємства представлений широкий вибір високоякісних виробів для дому та інтер'єру, проте нашу увагу привернули керамічні світильники: традиційні, сучасні, екологічні.
Цю кераміку можна віднести як до виставкового (декоративного), так і до вжиткового (мас-маркет) типів. Вона позбавлена ручного розпису, але має унікальний орнамент, крізь щілинки котрого і проникає лампове світло, заливаючи інтер'єр ледь не магічними візерунками. Своє смислове навантаження має кожен світильник, адже якщо в абажурі немає художньої перфорації, то він прикрашений тривимірним малюнком, геометричною "аплікацією", чи настільки мінімалістичний, що схожий на доробок сучасних скандинавських дизайнерів. Втім, універсальною лінійку робить виважена колірна гамма, що дозволяє застосувати цей керамічний елемент в інтер'єрі з мінімалістичним, скандинавським, українським етнічним та еклектичним дизайном.
Читайте також: Мягкая мебель на все времена: 6 украинских новинок.
-
Світло, що оживає: українські світильники Tiini, натхнені природою
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие