ТОПове світло: 5 трендів та 10 світильників
Ева Шилингер
Українські дизайнери продовжують створювати ефектні світильники, експериментуючи з формою та матеріалом. Лаконічні моделі не здають позицій, але вже не настільки аскетичні: прості лінії чудово поєднуються з декоративними елементами. Крім скла та металу використовується кераміка, деревина та навіть папір. Моделі, про які сьогодні піде мова, повністю відповідають останнім тенденціям, а тому зроблять інтер'єр більш виразним, як при включеному, так і при вимкненому світлі.
1. Сучасний декор базується на чистих формах. Чи то вбудована кухня, чи сучасний диван, чи актуальне освітлення, надмірні прикраси втратили бувалу гостроту. Нині модно цитувати функціоналістів та раціоналістів. Тенденція інтер'єрного мінімалізму ще досі популярна, а тому і "архітектурні світильники" геометричних форм та універсальних, подекуди акцентних, кольорів.
2. Оскільки лампи розжарювання марнотратні, де велика частина енергії втрачається у вигляді тепла, у "найсвітлішій дизайн-індустрії" відбувся перехід на інші, більш ефективні та екологічніші типи освітлення. Ще однією перевагою світлодіодного освітлення є різноманітність доступних стилів, відтінків, яскравості, форм і т. д.
3. Промислове освітлення, світильники, що нагадують ті, які випускалися для фабрик, заводів та вокзальних станцій XX століття — безумовний мейнстрім. Звичайно, «індустріальне ретро» сьогодні виглядає більш витончено, ніж 100 років тому, що і робить таке освітлення на крок ближче до творів мистецтва. Для просто любителів ностальгічного дизайну — вінтажні лампочки Едісона, але в сучасному світлодіодному освітленні, для естетів — лампи з переосмислення модним неоновим світлом.
4. Тенденції ар-деко та mid-century modern пустили коріння у предметному та інтер'єрному дизайні кілька років тому, чого не скажеш про світильники, які нещодавно вийшли на українську дизайн-арену. Mid-century modern - це переосмислення кращих дизайнерських зразків з 1930-х по 1970-і роки: чисті лінії, зрозумілі конструкції, добре знайомі матеріали. Важлива ремарка: при вимкненому світлі світильник (чи їх композиція) можуть виглядати як самостійний, можливо абстрактний, твір мистецтва.
5. Акцентне світло та світильники з «wow»-ефектом також лишаються у моді. Гарний тому приклад — "Півонія" (Peony), виконана у техніці пап'є-маше. Цей світильник, попри просте та зрозуміле виконання, схожий чи то на мереживну брошку дами, чи дійсно на перевернуту квітку.
Читайте також: Бестселери цього літа: ТОП-5 ліжок.
-
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие -
Бетмен обирає українське: ексклюзивні арт-об’єкти від MAKHNO у резиденції супергероя на Мангетені
-
Зручні міста для всіх та кожного: як пройшла конференція «Інклюзивні простори. Як дизайн змінює життя на краще»
Событие - Ищу идею Відновлення вітряка ХІХ століття: відродження історії та традицій Архітектурна майстерня loft buro представила один із наймасштабніших реставраційних проєктів останніх років — відновлення вітряка кінця ХІХ — початку ХХ сторіччя, розташованого в Національному музеї народної архітектури та побуту України. Цей проєкт має не лише історичне, але й культурне значення, адже відродження стародавніх технологій та архітектурних рішень дозволяє зберегти важливі сторінки минулого для майбутніх поколінь.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
Голос українських архітекторів, який тепер доступний онлайн, презентували на La Biennale di Venezia
-
Kyiv Design Week 2024: реєстрацію учасників відкрито
Событие -
Другий Тиждень українського дизайну та інновацій: результати та підсумки
Событие