Теплий мінімалізм будинку з видом на Дніпро
Стася Лимонченко
Часом, поштовхом для несподіваних ідей та неординарних рішень стають умови, на які автори, нажаль, не мають впливу. Такою умовою при роботі над цим будинком став фундамент, розроблений під зовсім інший проект. Така, здавалося б, неприємність, стала несподіваною основою для непрозаїчного дизайну будинку з видом на Дніпро, реалізованого Проектною Майстернею Бєляєвих.
Потрапити у будинок можливо через два входи: парадного, що веде у передпокій та «чорного» – з-під навісу для автомобілів. З головного входу крізь скляну витяжку каміну відкривається вид на простору денну зону, розділену на два об’єми: високий простір вітальні та кухню-їдальню стандартної висоти. Цікава особливість вітальні – ряд вікон під стелею, які значно посилюють інсоляцію приміщення, та панорамний вітраж з видом на Дніпро. Додаткове освітлення у кухні-їдальні продукує великий ліхтар – вікно у стелі.
У приватній частині будинку архітектори організували дві спальні, кожну із гардеробом та ванною кімнатою. Важливим елементом інтер’єру став живопис – масштабні полотна, що створювалися одночасно з процесом проектування і реалізації будинку, що дозволило їм поєднатися з архітектурою в гармонійну цілісність. Більшість предметів інтер’єру – оригінальні, але значний відсоток меблів і світильників – це високоякісні репліки, виконані в Україні.
Інтер’єр будинку виконано в стилі теплого мінімалізму. Основа – білий колір, доповнений відтінками сірого та коричневого з кольоровими акцентами в текстилі. А світильники, виконані з латуні, додають інтер’єру теплоти. Чітку ортогональну геометрію простору та форм підкреслюють тіньові щілини між стінами та стелею, а також плінтуси в площині стін.
Фото: Іван Авдєєнко
Читайте также: Літній настрій в інтер'єрі від Алли та Тараса Коломоєць.
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Интервью - Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архитектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Выбор редакции - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії