Temp Project: офіс для мандрівників у часі
HIS
Інтер'єр офісу у історичному будинку, спорудженому понад століття тому, є своєрідним порталом між епохами. Проєктуючи сучасний простір площею 180 кв. метрів у старих стінах, Temp Project прагнули проявити автентичний шарм будівлі. Результатом роботи є світлий та еклектичний офіс із локальними акцентами кольору та продуманим функціональним зонуванням для роботи 20 осіб.
Офіс розташований на третьому поверсі чотириповерхового будинку в історичній частині Києва. Будівля, зведена в 1896 році архітектором Андрієм-Фердінандом Крауссом, належить до стилю неоренесанс та має статус пам’ятки історії.
Робота над проєктом почалася з дослідження історичної епохи кінця XIX століття та пошуку деталей, які збереглися від первинного інтер’єру. Дім належав купцеві та виноторгівцю, квартири в ньому здавали в оренду. Сучасний офіс також створювали під оренду, тому цікаво було дослідити, що саме приваблювало клієнтів комерційної нерухомості тоді і тепер. Можливо, ці критерії є спільними?
Найперший фактор, що визначає цінність приміщення – це локація. Центральне розташування поряд з кінотеатрами, найкращими ресторанами та кав’ярнями, київською синагогою та Палацом спорту. Це активний та одночасно затишний район, де частково зберіглася історична забудова.
«Ми вивчали простір, шукаючи у ньому артефакти старовини, які варто було б реставрувати та зберегти. Першим відкриттям став старовинний дерев’яний паркет, фрагменти якого ми залишили у робочій зоні. Другою знахідкою стала гіпсова ліпнина, яку приховувала гіпсокартонна стеля, яку зробили десь під час ремонту у 90-х роках минулого століття. Одна з декоративних розеток на стелі була пошкоджена. Щоб відреставрувати її, ми познайомилися з сусідами та зняли зліпок зі збереженої розетки на стелі їхньої квартири», – розповідає архітекторка Анастасія Темпінська.
Ще одна данина часові – старовинні каміни, оздоблені керамічними кахлями. Їх також реставрували та оновили.
Простір розділений на дві робочі зони, кімнату для перемовин та місце для відпочинку. Білі стіни та скляні перегородки створюють ефект чистого аркуша, комфортного тла для інтелектуальної роботи. Акцентами стали картини на стінах, що були написані спеціально під проєкт, а також декор від сучасних українських дизайнерів.
«Для мене було важливо проілюструвати культурну спадковість через делікатні штрихи. Старий Київ, проявлений у декоратичній ліпнині, шляхетному візерунку паркету або масивних кутових камінах перегукується з роботами сучасних українських авторів: гутним склом та артистичним килимом від бренду Gunya, керамікою Assha world та Parasolya Studio. Ця тяглість традицій набула особливого значення зараз, під час війни. Мета ворога – не лише захопити нашу землю, але й привласнити культуру. Тому саме зараз важливо вивчати власні традиції, транслювати їх та бодай пунктирно проявляти у сучасних проектах».
Фото: Андрій Авдеєнко
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие -
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Событие -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции - Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.
-
Проєкт Darvina від Насті Мірзоян: сучасний інтер’єр у історичному центрі Києва
Выбор редакции - Ищу идею Between the Walls: харизматична квартира для засновниці руху Femen Зазвичай, у характері харизматичної людини поєднуються риси, які, здавалося, можуть відноситися до абсолютно різних особистостей. Такі персони привертають увагу, їхнє життя наповнене подіями, що нагадують захоплюючий фільм. Так само відбувається і з цим інтер'єром, який, попри невелику площу, об'єднав кілька різнопланових стилів, створивши унікальну гармонію без будь-яких плавних переходів чи буферних зон. Тут можна знайти вінтажні килими, безкомпромісно зелену шафу, бетонні стелі та естетику "бабусиного дому".
- Ищу идею Міський сад у діловому середовищі: дизайн інтер’єру кафе Gloria від ZIKZAK Architects Кафе БЦ Gloria – це унікальний простір, де функціональність бізнес-центру поєднана з умиротворенням міського парку. Це місце відпочинку та роботи, яке створює відчуття перебування в природі, завдяки продуманому дизайну.