"Татуйований" театр: амбіційний проєкт Steven Chilton Architects
HIS
Sunac Grand Theatre – театр у середмісті Гуанчжоу. Над його розробкою та будівництвом працювало архітектурне бюро Steven Chilton Architects. Визначна риса будівлі – багряний фасад та нанесені на нього візерунки. Таке дизайнерське рішення зображує історичний зв'язок міста з шовком та підтримку сучасної тату-культури.
Замовником цього амбіційного проєкту стала девелоперська компанія Sunac Group. Китайський забудовник хотів отримати дизайн, який здатний був би вразити не лише гостей міста, а і його постійних жителів. Аби залучити нових відвідувачів у раніше малорозвинений район міста (театр знаходиться в центрі великого багатофункціонального комплексу), архітекторам треба будо домогтися сильної візуальної ідентичності нової будівлі.
Логічним рішенням стало зобразити на фасаді театру історичні цінності міста: Гуанчжоу – головний торговий порт, старт Великого морського шовкового шляху та притулок тисячам художників протягом сотень літ. Ось як коментує архітектор Стівер Чілтон рішення команди:
«Ми черпали натхнення в традиційному і сучасному мистецтві регіону. Шовкову тканину ткали, фарбували і розшивали в Гуачжоу з часів династії Хань, тому і театр оповитий червоним облицюванням, яке нагадує шовкові сувої».
На червоному тлі окрім золотавих візерунків, що змальовують персонажів місцевого міфу «100 птахів, які віддають данину поваги Феніксу», також нанесені темніші малюнки, натхненні мистецтвом тату.
«Тату-культура останнім часом перетворилася в шанований багатьма жанр мистецтва, що просувається перш за все молодим поколінням. Це явище викликало новий інтерес до китайської міфології, що багата виразними символами», – коментують архітектори.
Посеред театру розміщений круглий зал. Його першочерговий дизайн було засновано на концепції імерсивних шоу Dragone. Однак на етапі проєктування замовник дещо оновив бриф, аби театр став комфортним і для постановок гастролюючих труп та короткострокових заходів. Глядацька зала оточена 360 світлодіодними екранами, над сценою розміщено 12 акробатичних підіймачів та три акробатичних треки. Сцена змонтована над басейном глибиною дев'ять метрів, та за нагоди може бути опущена в нього, адже китайці полюбляють вистави на воді. Навколо основної зали розташовані допоміжні приміщення, включаючи репетиційні зони, гримерки та офіси.
Фото: Chong-Art Photography
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея