Супрематизм у київській квартирі від студії PAINTIT
HIS
Завдяки тому, що замовник надав студії архітектурного дизайну PAINTIT повну свободу творчості (єдина умова — не виходити за межі обумовленого та досить скромного бюджету), вони вирішили втілити найяскравіші та найсміливіші ідеї супрематизму на 52 метрах житлової площі. Детальніше про проєкт та реалізацію розповідають його автори.
Площа проєкту: 52 м2
Комплектація квартири: кухня, спальня, гардероб, санвузол.
Рік проєкту: 2020
Розташування: Київ, Україна
Статус: завершено
Автори: Юлій Черевко, Тома Подолянко, Олена Овдієнко
Фото: Шурпенков Андрій
«Ми досить швидко визначилися з концепцією інтер'єру. Хотілося чогось незвичайного, але обмежений бюджет не дозволяв особливо розгулятися. В один момент до задуманої червоної кухні ми вирішили додати синє ліжко у вигляді куба — таким чином ідея супрематизму органічно лягла на підготовлений ґрунт, можна сказати народилася сама по собі. В пандан до червоного та синього з'явилася жовта підставка під журнали біля дивана».
Команда студії керувала всіма етапами — від проєктування до здачі об'єкта в експлуатацію.
«Нам потрібно було ергономічно використати 52 метри, тому ми розглядали різні проєктування, але зупинилися на варіанті, де простір максимально працює на нас. Облаштування кожного приміщення вимагало ретельного розрахунку та планування».
Спальня
«Спочатку ми планували відокремити зону кухні від спальні перегородкою, але швидко зрозуміли, що на настільки компактній площі таке планувальне рішення сильно програє по візуальному сприйняттю. Оптимальним варіантом стало ліжко у формі куба, яке візуально виділяє зону сну».
«Ми планували створити більш ажурний металевий каркас, але він не вписався в рамки бюджету. У результаті ліжко знайшли в українського виробника і пофарбували його потрібний колір по RAL», — Юлій Черевко.
Кухня
«У нашому випадку, як тільки ми зрозуміли, що хочемо червону кухню і червону стільницю — стали підбирати варіанти, і досить швидко зупинилися на штучному камені, під колір якого потім були пофарбовані всі фасади самої кухні».
Гардероб
Сам гардероб вийшов досить містким, крім самої функції гардероба, вдалося звести в цю зону всі інженерні комунікації та вдало їх сховати за меблевими конструкціями. Зовнішній контур гардероба зав'язаний в одну лінію з пеналами кухні, це дозволило вивільнити трохи додаткового місця під шафу з боку ліжка, таким чином гардероб перетворився на двосторонню.
Санвузол. Мозаїка
За первісним задумом стіна в санвузлі повинна була бути викладена мозаїкою, що зображає Юрія Гагаріна, який тримає руку на голові робота Бендера з мультисеріалу Futurama. На жаль, варіант не вдалося реалізувати через обмежений бюджет. Автори вирішили викладати плитку самостійно. В основі орнаменту — фрагментарний силует Києва, який включив скульптуру Батьківщина-мати, Монумент Незалежності та Арку.
Початковий задум
«Не маючи досвіду укладання плитки, а тим більше — колотої плитки, приступили до роботи. Ми купили необхідну кількість недорогої плитки, клейовий розчин і інструмент, для того, щоб колоти плитку. Перші кілька днів усе було досить весело. Били плитку, знімали веселі сторіс, але дуже швидко зрозуміли, що прогноз вкластися в 3-4 дні зайве оптимістичний. Весела витівка переросла в монотонну і тяжку роботу, яка розтяглася на довгі два місяці. Шматочок за шматком з'являвся запланований малюнок. Це було дуже складно, але ми сподіваємося, що це того вартувало».
Реалізована ідея
«КУБІК РУБІКА» став для нас унікальною нагодою реалізувати не лише свій творчий потенціал, а й повною мірою задовольнити запит замовника. Ми з упевненістю можемо сказати, що готові втілити найсміливіші та нестандартні ідеї в інтер'єрі наших замовників».