Sunflower House на іспанському узбережжі

HIS
Дім-соняшник від архітектурного бюро Cadaval і Solà-Morales
Одну з архітектурних робіт бюро Cadaval і Solà-Morales, що має назву Sunflower House та розташована в Port de la Selva, ми не могли лишити поза увагою.
Розкішна вілла, мов та перлина, була збудована на іспанському узбережжі поряд з Середземним морем. Перш за все проект цікавий своїм приголомшливим панорамним видом з геоетрично-чудернацьких вікон будинку. Та що тут казати, міць усієї конструкції — в її геометрії.
У будівництві вілли автори використали виключно ті матеріали, що є типовими для даної місцевості та клімату. Щоправда, скління вікон — незвичайне. Архітектори прорахували можливі пориви вітру з моря(а тут вони разючі поряд з низькою інтенсивністю випромінювання сонячного світла) та прийняли рішення скористатися технологіями, що використовують при склінні “дзеркальних” хмарочосів.
«Дім-соняшник», так інакше називають свою роботу архітектори, складається з пелюсток. Кожна така квіткова пелюстка формує куб з панорамним вікном, що укладений в монолітний периметр. Так, у кожному кубі сформований окремий індивідуальний жилий простір, котрому відповідає унікальний пейзаж. Організація цих “блоків” робить доступним огляд, але захищає від сусідських очей. Будинок також виступає і величезним сонячним колектором. Сучасна система батарей дозволяє повністю задовольнити потреби обігріву будинку і прилеглої території та забезпечує електроенергією. Спостерігати за морськими хвилями власники будинку зможуть навіть у негоду завдяки патіо, що також має панорамне скління.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архитектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архитектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архитектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Событие -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архитектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Событие -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Событие -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архитектура