Стильно и бюджетно: квартира на Подоле от Майи Баклан
Анастасия Белогривцева
Дизайн апартаментов, предназначенных для сдачи
Эта небольшая (42 кв. м), но милая квартира находится в историческом центре Киева, на Подоле, в доме 1896 года постройки. Над внутренним убранством апартаментов, что предназначаются для сдачи в аренду, работала Майя Баклан и студия «Неевроремонт».
Заказчику и автору проекта очень хотелось показать, что можно оформить квартиру стильно, разумно и со вкусом за вменяемые деньги. Несмотря на скромный бюджет ($28 000), ремонт был сделан качественно, а одним из основных условий еще перед началом стройки было не экономить на сантехнике, электрике, черновых строительных материалах. Это было очень важно для владельцев апартаментов, ведь через 3-5 лет они планируют сделать косметический ремонт с минимальными финансовыми и физическими затратами.
Изначальное состояние квартиры желало лучшего. Прораб даже однажды подшутил, что ремонт данного проекта должен быть «больше чем с нуля». Были оглашены и сроки реализации: за 4,5 месяца дизайн-команда должна была позаботиться как об отделке, так и о декоре.
«Для меня сама квартира и ее месторасположение стали отправной точкой в выборе концепции. Хотелось, чтобы человек заходил в абсолютно современное комфортное функциональное жилье (с проходными выключателями, мастер выключателем на входе/выходе, большим количество источников света, теплыми полами и другими благами цивилизации), но детали напоминали ему о духе времени (картины, кирпичная кладка, латунные колокол и ваза, а также многое другое)», — рассказывает Майя.
В квартире практически не представлены готовые мебельные решения. Часть изделий была создана под заказ, а часть — найдена на барахолках и отреставрирована (к примеру, кресла, кожаный диван-честер, вазы, гобелен, зеркало и прочее). Некоторые декоративные детали были приобретены в Ikea.
По совместному эскизу дизайнера и художника было создано изображение гуся на стене в гостиной. Картинки, что украсили диванную зону, отыскали в архивах киевской библиотеки им. Вернадского. Художественные работы были опубликованы в справочнике 1896 года (напомним, это год постройки дома, где размещены апартаменты), отсканированы, обработаны и распечатаны.
Фото: Андрей Безуглов
О не менее милой и стильной малогабаритке в историческом доме читайте в нашей статье Квартира архітектора.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Интервью -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.
-
Проєкт Darvina від Насті Мірзоян: сучасний інтер’єр у історичному центрі Києва
Выбор редакции