Солідний та надійний: 5 українських осель, де дизайнери використали синій
HIS
У грудні минулого року інститут кольору Pantone назвав кольором 2020-го класичний синій. На думку інституту, цей колір люди підсвідомо ототожнюють зі спокоєм та впевненістю. Директор інституту Леатріс Ейсман класичний синій називає солідним та надійним відтінком, на який ми завжди можемо покластися. Хто з українських дизайнерів та замовників обрав синій для оздоблення інтер'єру ще до "вироку" інституту, пропонуємо переглянути у сьогоднішній статті.
Alise: інтер'єр київської квартири від Оксани Долгопятової
Alise — інтер'єр квартири, що розташована в тихому центрі Києва і належить молодій харизматичній сім'ї. Пара хотіла отримати практичне та особливе у своєму стилістичному рішенні помешкання, яке базувалося б на класичному стилі та стало б ідеальним простором для зберігання вже наявного, дорогого серцю декору. Для реалізації бажаного подружжя звернулося до дизайнерки Оксани Долгопятової.
Експериментувати з кольорами дизайнерці дозволила чимала площа апартаментів — 158 кв.м. Так, стіни вітальні лишили білими, передпокої пофарбували у «фалунський червоний» колір, спальню, тільки не дивуйтеся, зробили чорною, а от ультрамариново-синій використали на кухні (на фоні таких стелі та стін світло-сірі й сіро-бежеві меблі, настінна і плитка для підлоги виглядають особливо ефектно) та в кабінеті, що часом виконує функції гостьової спальні.
Фото: Андрей Безуглов
Яскравий пентхаус в Києві від Юрія Зименко
Над інтер'єром цієї столичної квартири працював дизайнер Юрій Зименко. Здається, що на 130 квадратних метрах апартаментів автор використав найяскравіші, найкричущі кольори, які незрозумілим чином виглядають дуже гармонічно. Кожна кімната дивує новими, на перший погляд, непоєднуваними фарбами, які дизайнер-віртуоз використав в оздобленні стін, текстилі та аксесуарах. Та пропонуємо зупинитися на вітальні: для яскравих картин в «кислотних» тонах в стилі поп-арт (автор — художник Сергій Гриневич) та різнокольорового декору чудовим фоном став саме насичений синій.
Виникає питання, хто погодився на таку колекцію фарб? — Та, як засвідчує результат, замовник — молодий чоловік з прогресивними та сучасними поглядами — залишився задоволеним.
Фото: Андрій Авдєєнко
Глибокий синій. Апартаменти від Наталії Большакової
Ця невелика квартира площею 64 кв. м була реалізована дизайнером Наталією Большакової в ЖК Pechersky. Невеликі розміри житлового простору вимагали максимальної ергономіки та функціональності. Стилістика квартири ґрунтується на сучасних британських традиціях інтер'єрного оформлення.
Одним з головних елементів інтер'єру став колір. Це рішення, власне, було обумовлено побажанням замовника. Вибрати правильний відтінок було не так вже й просто, але в підсумку вибір зупинився на кольорі drawing room blue, названому так фахівцями по тонах, фабрикою Farrow & Ball. Додатковими кольорами стали сірий, темне дерево та безліч яскравих акцентів.
Фото: Андрій Авдєєнко
Навколо синього кольору: сучасні апартаменти від Дениса Бондаренко
Концепція інтер'єру для апартаментів, над дизайном яких працював Денис Бондаренко, будується навколо кольору. А якщо конкретно — то навколо кольору Indigo. Колір — це перше, з чим знайомишся в інтер'єрі.
Функціональність простору була обумовлена обмеженою площею квартири (загальна становить 55 кв.м). Так в архітектора народилася ідея про створення додаткової паряться ніші в передпокої. Вся суть раціональної організації простору була розкрита в інтер'єрі вітальні, зонований за трьома напрямками: кухня, місце для роботи й місце для відпочинку. У центрі кімнати розташувався обідній стіл.
Робоча зона була обладнана довгою консоллю, встановленої вздовж стіни з цегляною кладкою. Кухня максимально компактна та обладнана всіма сучасними приладами та пристосуваннями. Простір для відпочинку — це великий синій диван близько панорамного вікна.
Фото: Андрій Авдєєнко
Інтер'єр квартири в Запоріжжі від NAOMA architecture & design
Над організацією простору квартири, яка в майбутньому отримала назву «Глибокий синій», працювала студія NAOMA architecture & design. Квартира площею 53 кв.м, що знаходиться у Запоріжжі, за задумом власників мала здаватися в оренду, але, як це часто буває, під час ремонту плани замовників змінилися і жити в цих апартаментах лишилися вони.
Будинок, в якому знаходиться квартира, розташований у центрі міста, а з вікон відкривається краєвид на парк. На початку дизайнерських та ремонтних робіт квартира виглядала як типова двостороння сталінка, де висота стелі сягала 3-х метрів. Архітектор Ірина Кралєва та дизайнер Дмитро Кралєв розробляли інтер'єр для сучасної молодої пари, тому в оновленому плануванні простір поділили на дві житлові зони: спальну кімнату і простір вітальні, яка і собі розділена на зону відпочинку, кухню та їдальню. Спальню збільшили шляхом приєднання до неї лоджії у вигляді еркера з панорамними вікнами.
Основним дизайнерським елементом виступає глибокий синій колір, який об'єднав в єдине ціле увесь меблевий ансамбль. Щоб витримати баланс колірної гами було прийнято рішення крім вибіленого дерев'яного паркету додати теплі акценти з натурального ясена. Так народилася ідея декоративної стіни з рейками та плитка «під дерево» на робочій стінці кухні. Спальня вирішена в спокійних сірих. Як запевняє господиня, квартира затишна та комфортна, не зважаючи вдвох ви лишилися вдома, чи святкуєте вечірку з друзями.
Читайте також: Смарагдовий в інтер'єрі: 5 квартир-прикладів.