Скульптурний хмарочос у Ванкувері від Kengo Kuma & Associates
Анастасия Белогривцева
Японська архітектурна студія Kengo Kuma & Associates завершила будівництво хмарочоса у Ванкувері, Канада. Це знаковий проєкт для бюро - будівля з вигнутим силуетом та напівзамкненим амфітеатром в основі була анонсована ще 2016 року.
43-поверховий житловий хмарочос має назву Alberni. Він розташований у центрі Ванкувера, недалеко від набережної в районі Coal Harbour. Його вигнута структура збільшується в міру того, як вона підіймається до вершини. Студія пояснює цю конфігурацію як таку, що найбільше підходить для збереження архітектурного ансамблю кварталу. Також подібне рішення сприяє освітленню квартир у глибині хмарочоса.
Бічні сторони та верх конструкції облицьовані склом та алюмінієвими панелями, а квартири всередині "вигину" мають довгі балкони з дерев'яними деталями. Як вважають Kengo Kuma & Associates (KKAA), хмарочос був розроблений, щоб відповідати горизонту міста, де панує щільне скупчення засклених висоток.
«Наші рішення не стільки реакція на всюдисуще скло, скільки намір створити вежу, об'єм якої зроблено з більш дрібних частин металу та дерева. Скло в цьому проєкті — не матеріал, що визначає масу, а радше практична огорожа».
Структурні балки, що йдуть вгору фасадом, розташовані над вхідною зоною і з'єднуються із землею. Цей прийом створює замкнутий простір, де розташувалися амфітеатр і моховий сад. За словами Куми, напівзакритий простір має функціонувати як вестибюль будівлі. Ряд дзеркальних колон перетинає простір просто неба.
Кума — майстер роботи з деревом, і цей проєкт не виняток. Всюди в інтер'єрі можна знайти витончені дерев'яні деталі. Серед особливих артефактів — рояль Fazioli, спроєктований самим архітектором, моховий сад та басейн. Зі спеціальних зручностей — сучасний японський ресторан, натхненний східним кулінарним мистецтвом.
Фото: Ema Peter, courtesy of Westbank
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея