Скандинавський мінімалізм від української студії OHome_design
Анастасия Белогривцева
Власниця цієї київської квартири — дівчина з вишуканим смаком та тонкою естетикою. Вона мріяла про легкий та затишний простір, куди б завжди було приємно повертатися. Вже на першій зустрічі з OHome_design вона поставила перед авторами проєкту чітке завдання — світла оселя, виконана в скандинавській стилістиці. Саме тому команда на чолі з Ольгою Хомяк обрала "скандинавський" стиль, поєднуючи його зі сучасними рішеннями та українським ремеслом, приділяючи увагу унікальним українським брендам під час облаштування приміщення площею 40 кв.м.
Дизайнерам OHome_design об'єкт — квартира у ЖК Podil Plaza — дістався від забудовника: стіни покривало тинькування, а бетонні плити перекриттів формували простір, який був зовсім непридатним для проживання. Ще на етапі проєктування перед авторами інтер'єру постала ключова задача — перепланувати простір, де до цього не було прямих кутів, зробити його зручним та комфортним для життя.
Головна ідея оформлення належить дизайнерам. Інтер'єр реалізовано в скандинавському стилі з елементами мінімалізму. Вже від входу видно зони спільного простору — обідню зону та вітальню, які задумані як помітні та привабливі, неначе запрошують вас пройти та відпочити.
«Коли ми вперше потрапили на об'єкт, відразу помітили, що прямих кутів між стінами практично не було. Усі стіни мали кути понад 90 градусів. Це становило найбільшу трудність, оскільки перед нами стояло завдання перепланувати однокімнатну квартиру з двома вікнами таким чином, щоб тут була окрема спальня з ліжком, вітальня для перегляду фільмів, кухня з обіднім столом, повноцінний гардероб для зберігання речей та санвузол із ванною, де буде встановлено пральне та сушильне обладнання. Грамотно організувавши простір, нам вдалося врахувати всі побажання замовниці, і на площі 40 кв. м вмістити все необхідне. Ми відокремили спальню від вітальні стіною, створивши гармонійні приміщення з прямими кутами. Скляна перегородка відокремлює особистий та загальний простір, надаючи інтер'єру легкості та повітряності, не перевантажуючи його», — пояснює Ольга.
Абсолютно улюбленим елементом в інтер'єрі стали українські ZORI. Світильник дуже м'яко розсіює світло, крізь маленькі отвори просочується світло створюючи гарний малюнок на стіні
Особливою та яскравою деталлю інтер'єру став глиняний квасник в традиційній техніці виконання. Це подарунок друзів замовниці на новосілля
«Скляна перегородка, що відділяє загальний простір від приватного для сну — спальні. Перегородка оформлена прозорим тюлем, що додає легкості та атмосферності. Я дуже хотіла передати відчуття в просторі, ніби ти знаходишся на відпочинку, де присутня легкість, свіжість, безтурботність. Перегородка була створена на замовлення».
Доповненням до інтер'єру стали декоративні елементи, наприклад, подушки від українського бренду Arce Living
Фото: Михайло Лукашук
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.