Съемное жилье — не приговор: дизайнерский тюнинг на скорую руку
Анастасия Белогривцева
Как сделать съемное жилье пригодным и комфортным для жизни
Этот проект стал для дизайнера Елены Петреску одним из самых необычных в профессиональной практике, что спасло заказчицу, жительницу столицы, от безрадостной перспективы проживания в съемной квартире, найденной на профильном сайте аренды жилья. Каждый, кто когда-нибудь искал жилье для съема в Киеве, знает, в каком состоянии находится этот рынок, предлагающий зачастую совершенно негуманные варианты для проживания современного человека. Особенно «больно» глазам человека, привыкшему видеть красоту прекрасно оформленных западных интерьеров, дизайнерские замысловатые пространства концепт-сторов и инновационные чудеса, которыми пестрят дизайн вики.
Однако клиентка Елены Петреску поступила правильно, обратившись за помощью в обновлении арендного пост-советского жилья «с ремонтом» к настоящему профессионалу, который смог превратить невзрачную квартиру площадью 40 кв. м в бюджетные апартаменты в скандинавском стиле. Существенным ограничением с одной стороны и своеобразным творческим стимулом с другой – стал весьма скромный бюджет заказчика, в то время как эстетические требования предполагали трепетное отношение к дизайну как таковому.
Так в обычном белом интерьере с деревянным полом и современной кухней, оборудованной самым необходимым, появилась стильная и актуальная мебель. Весомую роль сыграл грамотно подобранный декор. В основном это декоративные подушки, ковры, постеры и пледы. Много декоративных элементов был привезено из путешествий. Кроме того, в квартире было проведено существенное озеленение.
Бюджет проекта составил 4500 евро. На мебель, приобретенную в IKEA, HIS, Totem, Levantindesign и JUSK, было потрачено около 40 тысяч гривен. На декор (декоративные подушки, ковры, пледы и постеры Marcel Steiner Photography) выделили около 20 000 грн. На чем решили не экономить так это на освещении: на дизайнерский свет, купленный в салоне Svetoria, было потрачено около 60 тысяч гривен. На озеленение ушло 5 тысяч гривен, на посуду (в том числе авторской ручной работы) — 8 000 грн.
Фото: Катя Золотухина
Читайте также: Для серого кардинала: интерьер квартиры от Елены Петреску.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.