SEMEREY: «паризький» інтер'єр від Rina Lovko Studio
HIS
Rina Lovko Studio реконструювали квартиру в дореволюційному будинку в історичному центрі Києва. Оселя належить молодій дівчини, яка працює у модній індустрії та щодня оточена красою. Господарка-естетка обожнює Париж і хотіла, щоб її квартира нагадувала старовинні апартаменти. Ріна Ловко та Дарина Шпурик розробили унікальний проєкт, де немає очевидних елементів «паризького шику». Сконцентрувавшися на природних фактурах, м'якості та легкості, дизайнерки створити витончене та затишне помешкання.
Квартира площею 80 кв.м знаходиться на четвертому поверсі будинку 1905 року. Приміщення просторе та світле, усі вікна виходять на зелений двір. Однак, загальний стан будинку бажав кращого, через що дизайнери зіткнулися з серйозними проблемами — під час демонтажу будівельники виявили пошкоджене перекриття та чималі тріщини у стінах, тому роботи над проєктом почалися з ремонту.
Мармуровий стіл — вінтаж, Іспанія; стільці до столу — Ilmari Tapiovaara для Asko, 1960-ті; крісла — Данія, 1960 (каркас — тикове дерево, подушки обтягнуті оксамитом); бра — midcentury, Німеччина; дзеркало — вінтаж, Франція. Диван — MAISONS DU MONDE
«Через стан конструкції будинку, квартира потребувала реконструкції, укріплення перекриття та стін. Старі внутрішні перегородки, виготовлені з дерева, постраждали від вологи та паразитів, тож нам довелося повністю їх знести. Паркет також було демонтовано — ми створили зварну конструкцію на підлозі та залили її бетоном. Також ми зміцнили балкон, а стіни скріпили спеціальними шпильками, стягуючи між собою опорні конструкції», — коментує засновниця студії, дизайнерка Ріна Ловко.
Карнизи для штор були виготовлені на замовлення. Їх мінімалістичний дизайн римується з ідеєю пом’якшених кутів між стелею та стіною
Під час проєктування автори проєкту звернулися до класичної схеми організації простору — анфіладного планування. Оскільки квартира є односторонньою, а балкон знаходиться у протилежному кінці від входу, дизайнери створили довгий та функціональний коридор. Він вмістив у себе вхідну гардеробну, гостьову вбиральню та пральню. Кухню розмістили біля входу до вітальні, а шафа з холодильником та духовкою стала самостійним елементом цього простору. Ріні та Дарині вдалося уникнути стандартних прийомів сучасної організації кухонної зони, коли всі елементи вбудовуються в стіни.
Бра над кухонною мийкою — Antonio Adjustable; підвісний світильник над обіднім столом — Warm Nordic, модель Bloom (1950)
«Під час планування ми завжди використовуємо усі можливості простору. Так, у нас з’явилась ніша зі згладженими кутами, виконана за принципом згладжування карнизів під стелею. Такі кути додають м’якості простору та створюють особливу атмосферу. До того ж ніша є функціональною — в ній зручно розміщувати келихи та декор, адже вона знаходиться прямо над кухонною мийкою», — Ріна Ловко
З вітальні через подвійні двері видно спальну кімнату, а ванну у спальні відокремлює скляна перегородка.
Виготовлені львівськими майстрами з дерев’яного масиву за кресленням оригінальних австрійських дверей
Ліпнина на стелі над ліжком — одна з найбільш романтичних деталей, котра нагадує про старовинні інтер’єри. Таким чином дизайнери натякають на класичну ліпнину, але пропонують її сучасний лаконічний прояв. Цей елемент виготовлено вручну з гіпсу за авторською 3D-моделлю
Комод біля ліжка — midcentury, Данія; бра — LUMINA
В кінці анфілади завжди розміщується приватна зона, і в цьому випадку це — ванна кімната. В результаті, уся жила частина квартири вийшла світлою та просторою, а завдяки анфіладному плануванню приміщення пов’язані між собою та «перетікають» одне в одне.
Між стінами та стелею прибрали кут, згладивши його — такий прийом був розповсюджений у старих квартирах Києва. Стіни фарбували по тинькуванню, залишаючи глибоку фактуру поверхні.
«Нам довелося демонтувати паркет, але дерев’яна підлога — невіддільна частина цього інтер’єру. Ми знайшли не менш автентичне рішення, а саме — дубовий паркет віком майже 100 років. Ми відреставрували його на виробництві та виклали на об’єкті «ялинкою». Тонували паркет на об’єкті. Ми хотіли досягнути особливого відтінку та навмисне залишили в паркеті нерівності, щоб підкреслити його натуральність та старовинність», — пояснюють автори.
Особливим місцем у квартирі стала ванна кімната. Дизайнери ретельно добирали мармур для стін душа, умивальник зробили з цього самого каменю, а тумба була виконана під замовлення. Дзеркало над раковиною також було розроблене у Rina Lovko Studio та виготовлене за авторськими кресленнями.
Вікно у ванній — одна з важливих вимог клієнтки. Щоб клієнтка могла насолоджуватися видом на двір під час ранкової beauty-рутини, перед вікном розмістили тумбу. Над ванною повісили велике дзеркало, виконане на замовлення львівськими майстрами. Стіни та підлога у ванній кімнаті виконані з мікроцементу. Від загального простору цю зону відокремили скляною перегородкою та ніжним тюлем.
Фото: Євгеній Авраменко
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.