Щупальці восьминіга. Інтер'єр від Дмитро Аранчій Architects
HIS
Методи параметричної архітектури в приватному інтер'єрі
Інтер'єр цієї трикімнатної квартири в Києві – унікальний. Розуміємо, що кожна авторська робота є неповторною, але цей дизайн дійсно оригінальний і, не побоїмося цього слова, - інноваційний. Вперше в українській інтер'єрнії практиці архітектори Дмитро та Марія Аранчій (Дмитро Аранчій Architects) задля досягнення мети використали методи обчислювальної / параметричної архітектури, зокрема 5-осьовий фрезерний верстат з ЧПУ для виготовлення панелей довільної кривизни (мова йде про барну стійку та колону для зберігання пляшок вина).
Квартира, площа якої 115 кв.м., знаходиться в одному зі спальних районів столиці і могла б стати черговим втіленням персикових стін та коричневих меблів аби не професійний підхід авторів інтер'єру, повний креативу. Замовники — родина у складі батьків та двох дівчаток молодшого шкільного віку — хотіли отримати сучасне житло на базі квартири-студії з двома спальнями. Основне перепланування полягало в об'єднанні в єдину просторову і візуальну зону кухні, вітальні та їдальні. Особливістю функціональної конфігурації також стало облаштування двох гардеробних: чоловічої за рахунок частини коридору та жіночої за рахунок частини спальні.
Ну а тепер — детальніше про особливості. Параметрична модель панелі для пляшок вина і барної стійки зазнавала багатьох змін і модифікацій, які завдяки параметризованій геометрії відбувалися оперативно і безкошовно. Цей сучасний метод також дав можливість минути етап робочих креслень і автоматизовано виготовити виріб зі штучного каменю з тривимірної моделі на п'ятиосьовій машині ЧПУ. Кратери-світильники, які є центрами функціональних зон у відкритому просторі вітальні-кухні-їдальні, різного діаметру і різної висоти спуску зі стелі з'єднуються в єдину єдину розгалужену систему,. Висота їх спуску залежить від необхідності освітлення певної зони. Параметричні криві троянди служать ручками-вирізами в меблях, а кількість пелюсток варіюється відповідно величини приміщення, в якому знаходяться (наприклад, в дитячій, площа якої середня, троянди мають по три пелюстки, а в гостьовому санвузлі, простір якого замалий, але дуже функціональний, автори зробили по 4 пелюстки).
Шафа і гардеробна в холі мають суцільне безрамне скління. Ванну кімнату прикрашають два піксельних панно: над ванною та унітазом.
Окрім надсучасних методів реалізації інтер'єру власники квартири пишаються також її гаммою та способом “вживлення” кольорів у простір. Комусь це може нагадувати космічний корабель, ми ж ассоціюємо цей проект зі щупальцями восьминіга.
Фото: Олексій Федоренко | Objects360
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Интервью -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.
-
Проєкт Darvina від Насті Мірзоян: сучасний інтер’єр у історичному центрі Києва
Выбор редакции - Ищу идею CAPE QUIET: простір для відпочинку та перезавантаження від loft buro Апартаменти CAPE QUIET пропонують мінімалістичний простір, призначений для відпочинку та перезавантаження. Це компактне багатофункціональне приміщення демонструє як архітектурну, так і економічну винахідливість.