Щупальці восьминіга. Інтер'єр від Дмитро Аранчій Architects

HIS
Методи параметричної архітектури в приватному інтер'єрі
Інтер'єр цієї трикімнатної квартири в Києві – унікальний. Розуміємо, що кожна авторська робота є неповторною, але цей дизайн дійсно оригінальний і, не побоїмося цього слова, - інноваційний. Вперше в українській інтер'єрнії практиці архітектори Дмитро та Марія Аранчій (Дмитро Аранчій Architects) задля досягнення мети використали методи обчислювальної / параметричної архітектури, зокрема 5-осьовий фрезерний верстат з ЧПУ для виготовлення панелей довільної кривизни (мова йде про барну стійку та колону для зберігання пляшок вина).
Квартира, площа якої 115 кв.м., знаходиться в одному зі спальних районів столиці і могла б стати черговим втіленням персикових стін та коричневих меблів аби не професійний підхід авторів інтер'єру, повний креативу. Замовники — родина у складі батьків та двох дівчаток молодшого шкільного віку — хотіли отримати сучасне житло на базі квартири-студії з двома спальнями. Основне перепланування полягало в об'єднанні в єдину просторову і візуальну зону кухні, вітальні та їдальні. Особливістю функціональної конфігурації також стало облаштування двох гардеробних: чоловічої за рахунок частини коридору та жіночої за рахунок частини спальні.
Ну а тепер — детальніше про особливості. Параметрична модель панелі для пляшок вина і барної стійки зазнавала багатьох змін і модифікацій, які завдяки параметризованій геометрії відбувалися оперативно і безкошовно. Цей сучасний метод також дав можливість минути етап робочих креслень і автоматизовано виготовити виріб зі штучного каменю з тривимірної моделі на п'ятиосьовій машині ЧПУ. Кратери-світильники, які є центрами функціональних зон у відкритому просторі вітальні-кухні-їдальні, різного діаметру і різної висоти спуску зі стелі з'єднуються в єдину єдину розгалужену систему,. Висота їх спуску залежить від необхідності освітлення певної зони. Параметричні криві троянди служать ручками-вирізами в меблях, а кількість пелюсток варіюється відповідно величини приміщення, в якому знаходяться (наприклад, в дитячій, площа якої середня, троянди мають по три пелюстки, а в гостьовому санвузлі, простір якого замалий, але дуже функціональний, автори зробили по 4 пелюстки).
Шафа і гардеробна в холі мають суцільне безрамне скління. Ванну кімнату прикрашають два піксельних панно: над ванною та унітазом.
Окрім надсучасних методів реалізації інтер'єру власники квартири пишаються також її гаммою та способом “вживлення” кольорів у простір. Комусь це може нагадувати космічний корабель, ми ж ассоціюємо цей проект зі щупальцями восьминіга.
Фото: Олексій Федоренко | Objects360
-
Ищу идею Теракотовий акцент: вишукані апартаменти від дизайн-студії YOUSUPOVA Ці просторі київські апартаменти – осередок класичної вишуканості й сучасного стилю. Над проєктом, за основу якого обрали виважений мінімалізм, працювали дизайнери студії YOUSUPOVA. Щоб підкреслити елегантність приміщення та забезпечити господарям більше затишку, інтер'єр доповнили класичними деталями. Головною рисою проєкту стало поєднання контрастних матеріалів: холодних металу та скла з теплим деревом та шкірою.
-
Ищу идею TILDA: маленька квартира з великою душею Маленькі квартири вже давно стали популярним способом інвестицій. Власники цієї квартири придбали нерухомість у київському ЖК «Файна-таун» спеціально для здачі в оренду та звернулися до дизайнерки Ольги Русакової для створення функціонального та комфортного простору. Проєкт назвали на честь акторки Тільди Свінтон: її портрет прикрашає одну зі стін апартаментів.
-
Ищу идею MAD Group: класичний інтер'єр, натхненний природними мотивами Історія цього проєкту розпочалася з купівлі дуже незвичайної квартири. Планування припускало довгий прямокутний простір з двома панорамними вікнами по обох сторонах та приречену на постійну темноту центральну частину. Аби розв'язати цю задачу, дизайнери MAD Group застосували анфіладне планування. У київській квартирі автори проєкту реалізували систему прохідних кімнат та залів, яка часто використовувалася в італійських та французьких палацах.
-
Ищу идею Spaced Studio: квартира 50 кв.м у Greenville Park Команда Spaced Studio на чолі з Оленою Мартинюк оформили інтер'єр компактної квартири у київському Greenville Park. Природні мотиви, використані в колірній гамі та матеріалах, гармонійно поєднуються з сучасністю, відображеною у виборі форм, організації простору та індивідуальному творчому почерку авторів проєкту.
-
Ищу идею Яскрава квартира на продаж від Катерини Крилової Інтер'єр цієї столичної квартири став для дизайнерки Катерини Крилової своєрідною дипломною роботою. Після 3-річного навчання в кількох школах дизайну та декораторських студіях Катерина виступила одночасно автором та замовником цього проєкту. Спочатку декораторка планувала реалізувати інтер'єр та здати квартиру в оренду, та згодом концепція змінилася, і Катерина почала готувати нерухомість на продаж. Про функціональний простір, який, завдяки своєму винятковому дизайну, нагадує артоб'єкт, ми розповідаємо далі.
-
Ищу идею MAD Group: квартира для дизайнера та його родини «Ніщо так не змінює життя людини, як інтер'єр її оселі», – вважає дизайнер Андрій Бочуля, засновник студії MAD Group. За іронією долі, проєкт власної оселі Андрій створював "на колінці" та в перервах між роботою над іншими інтер'єрами. Проте це ніяк не вплинуло на результат: дизайнер втілив усі забаганки своїх близьких та лишив місце для власних експериментів.
-
Ищу идею У джерелах: мінімалістичний інтер'єр від архітектурного бюро BEGAS Тетяна та Юрій Бегас спроєктували інтер'єр київської квартири площею 67 кв. метрів для молодої сім'ї. Основна ідея цього проєкту — легкий сучасний простір з раціональним плануванням та позачасовим дизайном.
-
Ищу идею Dry candy: практична квартира в центрі Києва Архітектор Ілля Товстоног спроєктував інтер'єр квартири площею 60 кв. метрів, що розташована в столичному ЖК Skyline. Основним побажанням замовників став практичний інтер'єр у сучасному стилі, не перевантажений деталями та кольорами.
-
Ищу идею Happiness: харизматичний інтер'єр від Юлії Байдик Початок інтер'єрної історії під назвою Happiness не обіцяв нічого екстраординарного. До дизайнерки Юлії Байдик замовник звернувся з досить тривіальним завданням: створити "перевалкову базу" з бюджетними меблями. Та розвиток сюжету змінив момент затвердження візуалізацій. Побачивши проєкт вітальні власник квартири докорінно змінив роль цієї нерухомості у своєму житті. Зі статусу "перевалкова база" простір перекваліфікувався у «мій дім». Безперечно, усі обмеження були зняті.
-
Ищу идею Квартира з видом на гори та озеро Лугано. Інтер'єр від Яни Молодих Апартаменти з неперевершеним видом на озеро Лугано розташовані в невеликому італійському містечку Кампіоне д’Італія, що оточене Швейцарією. Власники квартири давно мріяли про оселю, де могли б збиратися родиною і друзями задля відпустки, та просто відновлювати сили у перервах між проєктами. Роботу над інтер'єром замовники довірили дизайнерці Яні Молодих, давній подрузі, яка вже створила для них не один проєкт.