Щастя в дрібницях: інтер'єр від студії Artichok Design
Анастасия Белогривцева
Цей лаконічний інтер'єр створювався для невеликої, але дружної родини та їхнього улюбленця-кота. Апартаменти, що розташовуються в столичному ЖК "River stone", — справжнє втілення комфорту та гармонії: тут немає кричущих елементів, а грамотне поєднання contemporary і спокійної неокласики обіцяє бути для замовників актуальним рішенням протягом багатьох років.
Простір апартаментів, загальна площа яких становить 104,5 м.кв, вимагав від авторів проєкту, столичної студії Artichok Design, планувальних змін і використання дизайнерських прийомів, що візуально збільшують площу. Щоб квартира здавалася більшою, дизайнери не тільки об'єднали кухню, їдальню і вітальню в єдине ціле, а й змінили площу транзитних зон, зменшивши хол з 20.7 м.кв. до 13.2 м.кв. Таке рішення дало змогу створити дві нові невеликі, але функціональні кімнати: гардеробну та пральню.
Використання підсвічування дзеркал і глянсового підлогового покриття дало змогу максимально заповнити світлом увесь інтер'єр: світла підлога відбиває промені, розподіляючи їх по стінах і скляних елементах оздоблення.
«Комфорт поза часом — ось та мета, яку нам вдалося досягти за допомогою приглушених світлих тонів, вишуканої неокласики та сучасного contemporary. Робота над проєктом проходила легко, "пазли" моментально склалися і створилося абсолютне взаєморозуміння із замовником як за функціоналом, так і за стилістикою. Наше головне завдання під час побудови стильового рішення полягало не тільки у відображенні всіх побажань замовника, а й у розробці інтер'єру, який, з одного боку, був би актуальним стилістично, а з іншого — слугував би довгі роки, не гублячись у визначенні часових рамок», — коментує авторка проєкту Оксана Гайдаєнко.
Лейтмотивом інтер'єрної концепції стала неокласика, в яку авторський колектив гармонійно вписав нотки сучасного інтер'єру та елементи традиційного оздоблення (наприклад, класичні стельові карнизи та настінні молдинги). У цій квартирі функціональність і затишок гармонійно сусідять один з одним, наповнюючи простір особливим змістом. Така тенденція була втілена в життя навіть під час вибору оздоблювальних матеріалів: у холі використали стійку до пошкоджень декоративне тинькування та стінові панелі, які маскують вхід до гардеробної кімнати, у спальні текстильні м'які панелі виконують подвійну функцію: слугують об'ємним декором і узголів'ям ліжка одночасно. Як підлогове покриття для житлових зон використовували керамограніт — це практично і зручно в прибиранні, а в період міжсезоння відчувається повний температурний комфорт завдяки вбудованій "теплій підлозі".
«Увечері вся сім'я збирається за переглядом фільмів, а вранці, в їдальні, всі активно обговорюють плани на день. Будні створені з дрібниць, які й формують "те саме" щастя, що об'єднує найближчих людей. Розробляючи проєкт для квартири в ЖК "River stone" ми чітко уявляли собі такі теплі, сповнені радістю та приємними турботами дні. Це дало нам змогу оформити простір, у якому щастя виражене простими речами та натуральними матеріалами. Коли в житті є головне, залишається лише створити для нього відповідну оболонку. І ми думаємо, що впоралися з цим завданням!», -—завершує розповідь Оксана.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.