RITA Apartment: квартира в центрі Києва від AKZ Architectura
HIS
RITA Apartment — це мінімалістична квартира, розташована в історичному центрі столиці. Перед початком проєктування простір площею 70 кв.м не мав жодної перегородки. Серед інших вихідних даних — всі вікна квартири виходили тільки на одну сторону. Тому головна задача, що постала перед AKZ Architectura, — спроєктувати простір таким чином, щоб кухня, гостьова кімната, спальня та кабінет отримали природне освітлення.
Автори проєкту — Катя Зуєва та Артем Вахрін — розділили спальню з кабінетом перегородкою зі скла та дерева, а кухню та гостьову кімнату об'єднали в єдиний простір. Поруч з входом завдяки новим перегородкам розмістили гардероб та санвузол. До речі, задля додаткового освітлення в санвузлі використали верхнє віконце.
Замовники надавали перевагу натуральним матеріалам та стриманим кольорам, тому основний інтер'єр відображений у білих матових стінах. Додаткове оздоблення виконане зі шпону дуба та ясеню, а в санвузлі використано натуральний камінь. Підлога в усіх кімнатах викладена дубовим паркетом, а в санвузлі частково використано наливну підлогу.
Гостьова кімната разом з кухнею починається з дерев'яного моноблока, за яким ховається побутова техніка та інше приладдя. Кухонна стільниця та фартух виконані з каменю Dedalus і є виразним елементом в цьому блоку. Також тут є обідній стіл з масиву ясеня для трьох та підвісна лампа Flos над ним. Віконні укоси також виконані з ясеня, тому підвіконня можна використовувати як сидіння. Гостьова частина виглядає дуже лаконічно і компактно, але містить всі необхідні елементи для комфортного проведення часу.
Дизайн кабінету виконано у дусі американських інтер'єрів 70-х років. Основу кабінету складають дерев'яні панелі, відтінені під горіх та з'єднані з поличками та робочим столом з ясеня та дзеркальними деталями. Через інтегровану перегородку з дерева й скла можна перейти з кабінету до спальні. За бажанням зону спальні можна сховати за шторою.
«Важливим завданням було створення дзеркальної площини в інтер'єрі з гарним освітленням. Ми розташували дзеркала при вході довжиною 2,3 метра вздовж стіни, яка веде до гардероба. Вхід був оздоблений своєрідним портальним лайтбоксом, який надає яскраве світло, незалежно від зовнішнього освітлення», — коментує Катя Зуєва.
Акцентні елементи ванної кімнати — блок з каменю Dejavu, який обрамляє ванну, та градієнтне дзеркало з напиленням та двома бра від Martinelli Luce, які також мають кольоровий градієнтний елемент у центрі світильника.
Кінцевий результат — це чудове поєднання мінімалістичного дизайну та практичної функціональності з легкою вінтажною стилізацією.
Фото: Lesha Yanchenkov, Katya Zuieva
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.