Rebuild Ukraine: канадська ініціатива по відбудові Північної Салтівки
HIS
Повномасштабне вторгнення армії рф на територію України завдало чимало лиха: тисячі родин залишились без даху над головою, адже сотні будинків було зруйновано. Різноманітні міжнародні інституції та компанії майже з самого початку війни докладають зусиль до пришвидшення повоєнної відбудови та реконструкції звільнених територій. Один з проєктів – конкурс Rebuild Ukraine, ініційований канадським бюро WZMH Architects, – спрямований на об'єднання українських студентів та архітекторів задля відбудови Північної Салтівки у Харкові.
Компанія WZMH Architects, провідне архітектурне бюро з Канади, оголосила про наступний етап власної довготермінової ініціативи Rebuild Ukraine – низки заходів, спрямованих на пошук оптимальних ідей відбудови українських міст. Цього разу зусилля будуть зосереджені навколо пошуку шляхів швидкого відновлення Північної Салтівки, одного з найбільш густонаселених районів Харкова, що найбільше постраждав від російських бомбардувань. Так, у Харкові 150 000 осіб втратили житло, а понад 500 багатоповерхових будинків не підлягають відновленню, причому 300 з них припадає саме на Салтівку.
Проєкт Rebuild Ukraine орієнтований на архітекторів та студентів архітектурних спеціальностей. Головна умова: учасники мають подати проєкти, що засновані на використанні модульних блоків Speedstac та ізоляційних панелей Kingspan та загалом зробити район сучасним, екологічним та комфортним для життя. Смарт-блоки Speedstac – елементи модульного будівництва з комунікаціями та внутрішнім оздобленням, добре зарекомендували себе на будівельному ринку Північної Америки. WZMH Architects запропонували цю технологію як інструмент реконструкції частково пошкоджених будинків та вже вивчають можливість використання системи у відбудові Бучі. Панелі Kingspan – універсальний засіб зовнішнього оздоблення, що поєднує у собі теплоізоляційні властивості та довговічність.
Учасники мають подати на розгляд журі 10 слайдів з планами, кресленнями, рендерами, ілюструють їхнє бачення реконструкції району. Реєстрація учасників та приймання заявок відкрито з 14 квітня 2023 р. Оголошення трьох проєктів-переможців переможців заплановане 11 липня. Призовий фонд конкурсу складає $10 000 канадських доларів. З деталями конкурсу можна ознайомитися за посилання: www.rebuilduahackathon.com
Ініціатива Rebuild Ukraine вже згуртувала понад 400 студентів з усієї України. Переможцями першого хакатону стала команда хлопців Вінницького Національного Технічного Університету з прототипом мобільного додатку для волонтерів. Фіналістами другого етапу стала команда дівчат Харківського Національного Економічного університету імені Семена Кузнеця, що представила проєкт з використання вертикальних ферм на зруйнованих війною територіях.
Організатори відзначають, що молодь відчуває надзвичайну необхідність бути причетними до відбудови України, тож планують зупинятися на досягнутому.
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архитектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архитектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура