Простір для яскравої натури від Sergey Makhno architects
Анастасия Белогривцева
Перед Сергієм Махно та його командою архітекторів та дизайнерів стояла задача спроектувати живий, динамічний простір, в якому сучасна людина ― яскрава натура із вибагливим смаком ― знайде теплоту та затишок. Для авторів важливо було створити всі умови, які б стали комфортними для подальшого індивідуального облаштовування житла, адже замовлення здійснювалося для абстрактного господаря, такого собі збірного образу сучасного просунутого українця.
Інтер'єр шоу-руму команді Сергія Махно хотілося зробити насиченим і логічно завершеним, затишним і трохи еклектичним, але при цьому лаконічним і теоретично готовим до того, щоб його нескінченно обживали. Проект був реалізований в досить короткі терміни. Авторам знадобилося всього 6 місяців, щоб подібним чином оформити 103 кв. метри.
З метою візуального "утеплення" квартири, що розташована в мінімалістичній київській новобудові, на озброєння були взяті багаті відтінки коричневого ― від ніжного пісочного до яскравої охри. Стіни були оброблені фарбованою гіпсовою рейкою та цеглою. Хоча це ходові матеріали в проектуванні лофтів, в даному випадку вони стали ще й алюзією на модне оформлення стін в будинках і студіо 70-х минулого сторіччя.
Еклектику житлових приміщень нейтралізують строгі лінії робочої зони кухні, що заходить своїм фасадом до вітальні, а також дизайн ванних кімнат в стилі мінімалізм. Родзинкою тут стали геометрія ліній, прийом color blocking і мозаїчне оздоблення стін дрібною плиткою. Високі стелі (без малого 3 метри) додають до простору ще більше повітря.
Аби впустити до помешкання максимум світла, авторам варто було грамотно та вигідно вписати в загальне зонування розташування вікон. Тим паче, з них відкривається прекрасний вид на Поділ та Дніпро.
Легкий ретро-настрій другої половини минулого століття підтримали і деякі предмети меблів: наприклад, стільці навколо обіднього столу, модульний диван у вітальні і крісло в спальні. Та найдорожчим серцю став традиційний елемент в декорі ― українські рушники. Продовжують патріотичну тематику меблі від українських виробників та авторські предмети декору авторства Сергія Махно (сервіз Zen Tea Set, вази Invariants, лампи «Дзвіночки» та журнальний столик Egreat Table).
- Ищу идею Parkova: гармонія історії та сучасності в львівському інтер’єрі Інтер'єр квартири на вулиці Парковій у Львові поєднує в собі елегантність старовинної архітектури та сучасний комфорт. Проєкт, розроблений дизайнеркою Іриною Білоган, трансформує житловий простір, зберігаючи унікальні історичні елементи та додаючи нові акценти. Просторі кімнати, вдало підібрані меблі та деталі, що розповідають історію, створюють атмосферу, в якій хочеться жити.
- Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Интервью -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.