Простір для яскравої натури від Sergey Makhno architects
Анастасия Белогривцева
Перед Сергієм Махно та його командою архітекторів та дизайнерів стояла задача спроектувати живий, динамічний простір, в якому сучасна людина ― яскрава натура із вибагливим смаком ― знайде теплоту та затишок. Для авторів важливо було створити всі умови, які б стали комфортними для подальшого індивідуального облаштовування житла, адже замовлення здійснювалося для абстрактного господаря, такого собі збірного образу сучасного просунутого українця.
Інтер'єр шоу-руму команді Сергія Махно хотілося зробити насиченим і логічно завершеним, затишним і трохи еклектичним, але при цьому лаконічним і теоретично готовим до того, щоб його нескінченно обживали. Проект був реалізований в досить короткі терміни. Авторам знадобилося всього 6 місяців, щоб подібним чином оформити 103 кв. метри.
З метою візуального "утеплення" квартири, що розташована в мінімалістичній київській новобудові, на озброєння були взяті багаті відтінки коричневого ― від ніжного пісочного до яскравої охри. Стіни були оброблені фарбованою гіпсовою рейкою та цеглою. Хоча це ходові матеріали в проектуванні лофтів, в даному випадку вони стали ще й алюзією на модне оформлення стін в будинках і студіо 70-х минулого сторіччя.
Еклектику житлових приміщень нейтралізують строгі лінії робочої зони кухні, що заходить своїм фасадом до вітальні, а також дизайн ванних кімнат в стилі мінімалізм. Родзинкою тут стали геометрія ліній, прийом color blocking і мозаїчне оздоблення стін дрібною плиткою. Високі стелі (без малого 3 метри) додають до простору ще більше повітря.
Аби впустити до помешкання максимум світла, авторам варто було грамотно та вигідно вписати в загальне зонування розташування вікон. Тим паче, з них відкривається прекрасний вид на Поділ та Дніпро.
Легкий ретро-настрій другої половини минулого століття підтримали і деякі предмети меблів: наприклад, стільці навколо обіднього столу, модульний диван у вітальні і крісло в спальні. Та найдорожчим серцю став традиційний елемент в декорі ― українські рушники. Продовжують патріотичну тематику меблі від українських виробників та авторські предмети декору авторства Сергія Махно (сервіз Zen Tea Set, вази Invariants, лампи «Дзвіночки» та журнальний столик Egreat Table).
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Интервью -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.
-
Проєкт Darvina від Насті Мірзоян: сучасний інтер’єр у історичному центрі Києва
Выбор редакции