Plain Ties в Індії: будинок для великої родини від Matharoo Associates
HIS
Проєкт Plain Ties привертає до себе увагу геометричним фасадом та вельми поетичним використанням бетону. Засновник студії Гурджіт Сінгх Матару та головний архітектор Комал Матару хотіли б, щоб Plain Ties став домівкою для кількох поколінь великої сім'ї, адже традиція спільного проживання з батьками, бабусями та дідусями стає в Індії дедалі менш поширеною.
Plain Ties — це закритий комплекс з садом усередині. Будівля розташована поруч із багатоповерхівками: вони підносяться з північного та західного боків і дещо псують вид із вікон маєтку. Тому перед архітекторами постало завдання спроєктувати споруду таким чином, щоб забезпечити мешканцям усамітнення від їхніх численних сусідів і водночас відкрити мальовничі краєвиди з вікон.
Будинок площею близько 848 кв. метрів і заввишки в три поверхи побудований на ділянці з нестабільним ґрунтом, що дало змогу архітекторам використовувати фундамент глибокого закладення. Так з'явилися підвальні приміщення з медитативними зонами для розслаблення та молитов. Вище архітектори експериментували з окремими бетонними стінами, щоб розділити простір для кухні, вітальні та їдальні на першому поверсі й трьох просторих спалень на другому без необхідності закривати всі отвори дверима.
Серед кубічних блоків, які формують внутрішній простір, виділяється циліндр, що пронизує два рівні будинку. Тут, у центрі, розташована зона вітальні, яка може бути відгороджена за допомогою рухомої перегородки.
В інтер'єрі переважає колір необробленого бетону, а його груба текстура зі слідами опалубки відмінно доповнює контекст навколишньої території. Меблі в помаранчевій та гірчичній оббивці підібрані до пари бруталістському простору — яскраві предмети в дусі 1970-х, включно з іконами дизайну XX століття, виділяють ключові місця в кожному приміщенні.
Фото: Matharoo Associates, Edmund Sumner, Dinesh Mehta
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архитектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Выбор редакции - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
-
Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura