Пивний театр «ПРАВDA»
Анастасия Белогривцева
Крафтова пивоварня у Львові від Холдингу емоцій «!Фест»
Ні для кого не секрет, що Львів має давню традицію пивоваріння. Однак масові виробники пива зараз борються за споживача не якістю продукту, а маркетинговими інструментами. Холдинг емоцій «!Фест» наприкінці минулого року руйнуючи ринкові стереотипи відкрив новий заклад, що відновлює ім'я міста з добрим пивом. Нині львів'яни, гості міста та ті, що живуть далеко за його межами, можуть насолоджуватися дійсно правдивим пивом. Ресторатори мали на меті та перщ за все прагнули, щоб вислів "пиво зі Львова" був чимось настільки ж зрозумілим, як французький круасан чи баварська сосиска. «!Фест»івці пропонують нову культуру споживання пива: з незвичним для багатьох смаком, зі спеціальних келихів, які розкривають смак і аромат напою.
Пивний театр "Правда" розташований на площі Ринок, адже правдиве львівське пиво й має народжуватись у самому центрі Львова. Будівля на площі Ринок, 32 була збудована ще на початку ХХ століття як торговий центр. До початку Другої Світовї тут розташовувася ювелірний салон, пізніше — торговий дім, а після 50-тих років — універмаг. Сьогодні ж приміщення ідеально підійшло для пивоварні: тут мало перегородок та стін, багато відкритого простору, аби не лише розмістити виробництво, але й показати його відвідувачам.
Ідея відкриття ресторану-пивоварні належить Юрію Заставному. Він багато років тому закохався у Бельгію та її пивну культуру, що й надихнула його на створення такого закладу (до речі, пивовар театру Елізабет Лесуар — бельгійка). Юркові та його однодумцям вдалося поєднати в цій будівлі і місце для пивоваріння, і ресторан, і пивну крамничку, і навіть, наче в театрі, зону для ресторанного оркестру.
Автором та реалізатором ідеї інтер'єру є співзасновник Холдингу емоцій !FEST Юрко Назарук. "Складно говорити про якийсь конкретний стиль інтер'єру: все, що могли викинути, ми викинули, все, що могли відкрити, ми відкрили, аби показати всі процеси, які відбуваються в Пивному театрі "Правда". Центральною фігурою у нас є пивовар, і все відбувається навколо нього... Ми, наскільки я знаю, єдиний такий будинок у центрі міста, де вдалось поєднати лофт і елементи пивного заводу", — розповідає Юрко Назарук. До речі, дякуючи своїй площі, заклад може вмістити до півтисячі гостей.
Особливістю нової львівської пивоварні є мануфактурність усіх процесів, ресторатори не просто дотримуються стандартів, як і пивоварні-гіганти, але й можуть експериментувати з рецептурами і постійно удосконалювати своє пиво, створювати нові смаки, і, головне, контролювати кожен етап роботи.
Основні інгредієнти для створення правдивого пива — це вода, ячмінь (солод), хміль, дріжджі. Солод (використовують 10 сортів) купується у двох німецьких виробників, які мають світове ім'я: Weyermann (понад 130 років на ринку) та Best malz. Також використовують 10 сортів хмелю з Німеччини та Чехії, частина з них надає пиву гіркоти, інша — аромату. Тож в одному пиві ресторатори поєднують від 3 до 5 сортів хмелю. Крім того, використовують бельгійські дріжджі двох типів: для бродіння та для повторної ферментації.
Власне, подвійна ферментація і є технологією, яку в Україні використовує лише Пивний театр "Правда". Це — особливість бельгійської школи пивоваріння. Після того, як зварене пиво пройшло процес бродіння і дозріло у чанах, воно йде на розлив у пляшки. З цього пива випустили вуглекислий газ і додали до нього повторно дріжджі та цукор. Відтак пиво у пляшках повторно бродить, природним чином насичуючись вуглекислим газом, стає трошки міцнішим, отримує насиченіший смак та аромат.
Додатковими інгредієнтами у правдивому пиві є цукор, що додають у міцніші сорти пива, аби дріжджі під час бродіння мали більше "їжі" та, відповідно, утворювали більше алкоголю. Це може бути як звичайний український білий цукор, так і карамельний з Бельгії. Також у театрі є пиво, в яке пивовари додали українську гречку, імбир, коріандр. У планах — зварити пиво з перцем.
Особливість пива "Правда" у тому, що воно гірке, адже у театрі працюють як з ароматними, так і з гіркими хмелями. Тож це природно. На сьогоднішній день зварено уже 8 сортів пива: шість сортів елю та два лагери.
- "Правда Сила", 8% алкоголю — це світле міцне пиво, що поєднує солодкий смак з гірчинкою. Є аналогом білого вина, тож до неї смакують страви з птиці, риби.
- "Правда Світло", 4,5% — легке світле пиво зі свіжою гірчинкою. Смакує з жирною, копченою їжею.
- "Правда Свято", 8,5% — оксамитове солодкувате пиво, смакує саме по собі, і за аналогією з червоним вином, пасує до яловичини. Також добре з десертами.
- "Правда Стаут", 6,2% — темне пиво з присмаком кави і шоколаду, має свіжий аромат хмелю. Пасує до кісткового мозку чи до кров'янки.
- Темне пиво з присмаком солоду, насичене, з кремовою пінкою "Правда Весна", 7,5%. Пасує до десертів, схоже за смаковими якостями на "Стаут", але менш гірке.
- "Правда Сезон", 9% — світле насичене пиво з легкою гірчинкою. 75% ячмінного солоду, 25% — української гречки. Ексклюзивно для пивного театру його зварив Джеф Гутелен, відомий пивовар з броварні "Хофбраурейке" (Бельгія).
- Пиво у театрі подають у спеціальних келихах "Правда" (0,25 л). Також "Правда Сила" і "Правда Свято" можна придбати у сувенірній крамничці у пляшці (0,33 л).
"Зараз ми ставимо на наше пляшкове пиво термін придатності 3 місяці, але через кілька місяців ми почнемо виробляти пиво з терміном придатності щонайменше 1 рік. Це буде можливим завдяки чистій технології виробництва, у якій нема місця нічому, що змусить пиво псуватись раніше. Ми навіть будемо рекомендувати вистоювати деякі сорти триваліший термін, щоб пиво дозріло до свого найкращого стану", — каже Юрій Заставний.
"Правда" також має спеціальне пивне меню, його концепцію розробив відомий московський ресторатор Іван Шишкін. У театрі можна замовити на закуску і гострий солод в карамелі, і копчений ростбіф чи яловичі джеркі, і основні страви, серед яких запечений кістковий мозок, кров'янка, свинина в пиві. З правдивим пивом смакують навіть і десерти.
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Интервью -
Друкована відбудова: конкурс 3D_4bX для майбутніх архітекторів та інженерів
- Ищу идею Слідами Брейгеля: інтер'єр квартири від Наталії Сергєєвої Європейська простота та витонченість, гра історії та сучасності, чистота форм та бездоганність виконання, — ця квартира припала б до смаку королівському двору в Брюсселі та галереям Нью-Йорка. Коли декоратор Наталія Сергєєва вперше побачила її, це було ні що інше, як тандем бетону та цегли в одному просторі.
-
Енергія гармонії від Materia 174
- Ищу идею Будинок колекціонера Замовником цього проєкту виступив колекціонер українського сучасного мистецтва. Його добірка мистецтва стала відправною точкою для концепції будинку. Плідній роботі в реалізації інтер'єру сприяло давнє знайомство власника будинку з автором, дизайнеркою Анастасією Орденанс, яка реалізовує вже не перший проєкт для старого клієнта.
-
HORECA MARKETING FORUM: конференція для рестораторів, готельєрів, власників HoReCa бізнесу та маркетологів
-
Поблизу Коблево планують збудувати готель-мідію. Над проєктом працює студія K & B Partners
-
Квартира футболиста: дизайн интерьера от Максима Детковского
Выбор редакции -
Український дизайн покажуть одночасно в Києві та Парижі
Рекомендуем посетить -
Двухэтажная квартира в Южном от студии YadDesign