Отчаянная рациональность

Анастасия Белогривцева
Реконструкция жилого дома с выделением и надстройкой мансардного этажа
По мере роста цен на квадратные метры в деловых и центральных районах мегаполисов, проблема выбора комфортного и недорогого жилья с каждым годом становится все более и более актуальной. Свежие просторные квартиры в новостроях не всем по карману, да и высоток в уже застроенном районе на всех не сведешь. В результате, как показывает опыт крупных городов Америки, Европы и Японии, маленькая квартира становится идеальной альтернативой решения данной проблемы.
Приобретением малометражки здесь вы не обойдетесь, над пространством, чтобы оно действительно было комфортно для современной жизни, еще придется поработать. Для демонстрации — приведем реальный пример с помощью объекта, над которым работал одесский архитектор Денис Свирид.
На основе уже имеющегося небольшого пространства в исторической части города (Одесса, Французский бульвар) было решено осуществить реконструкцию с выделением и надстройкой мансардного этажа.
«Маленькое пространство можно организовать разными способами. В данном случае я пошел по пути наименьшего сопротивления. Из общего дома в 65 кв. м. была выделена часть, общей площадью около 20 кв. м., и проведена реконструкция с выделением и надстройкой мансардного этажа», ― рассказывает Денис.
Общее планировочное решение в столь стесненном пространстве было продиктовано прежде всего скромными габаритами реконструируемого объема (при ширине всего 2,7 м, длине 8,5 м и общей площади обоих этажей около 35 кв. м). Небольшая квадратура дома не повлияла на его функционал, как говорится, мал золотник, да дорог. При достаточно скромной площади Денису удалось реализовать все, что необходимо для комфортной жизни одного или двух человек. В доме есть две полноценных ванных комнаты (одна из которых расположена при спальне), кухня-столовая, гостиная, а также отдельная гардеробная комната, отдельная спальня и, даже, мини рабочий кабинет.
Для удешевления работ такие ключевые зоны как ванная и кухня были оставлены на своих местах. За счет демонтажа части стены пространство кухни-столовой и гостиной было объединено в одно общее, со скромной площадью чуть более 11 кв. м. Грамотно использовав каждый сантиметр, место для кабинета, так званой рабочей зоны, автор выделил на первом этаже под лестницей. Личное пространство с отдельной гардеробной, спальней и ванной комнатой удачно разместилось на втором уровне. Конечно же, квадратуру этой жилплощади можно было увеличить за счет еще одного уровня, но было принято решение сделать мансарду. В отличии от полноценного этажа, мансарда — более простая и дешевая схема узаконения надстраиваемого объема.
-
Ищу идею Between the lines: шале у Києві від loft buro Створення архітектурного ансамблю непроста, але цікава задача. Особливо, коли нова будівля стає переходом від динамічних, гнучких, народжених природою живих ліній до ліній рукотворних. Це шале, над яким працювала команда loft buro на чолі з Олегом Волосовським, зведено як доповнення до головного сімейного будинку — окремий павільйон для відпочинку, де немає турбот та метушні. Споруда проста і лаконічна у своїх формах, стримана у матеріалах, зрозуміла і комфортна функціонально.
-
Фермерський будинок в Австралії від Nielsen Jenkins
-
Plain Ties в Індії: будинок для великої родини від Matharoo Associates
-
Ищу идею H-House: заміський будинок для відпочинку від Klochenko Architects Архітектори Клоченко Максим та Дар’я Провіз спроєктували заміський будинок площею 112 кв. метрів. Сучасний маєток, призначений для сезонного відпочинку, розташувався на мальовничому березі Дніпра. Перед командою Klochenko Architects стояло завдання створити сповнений світлом та повітрям легкий інтер'єр, що сприяє відпочинку та єднанню з природою. Детальніше про проєкт автори розповідають далі.
-
BIG та ICON: дебютний будинок, надрукований 3D-принтером
-
Нове життя у старому монастирі. Проєкт Britt Van Namen
-
Ищу идею Сімейний маєток в Гаазі від Zakhar Kozolii Architects Над інтер'єром цього сімейного маєтку у середмісті Гааги працювала українська студія Zakhar Kozolii Architects. Головна особливість таунхаусу, розташованого серед щільної забудови вулиці Безуіденхуст, — закритий від сторонніх поглядів внутрішній двір та окремій літній будиночок, який за потреби можна переобладнати у сауну. Проєкт трирівневого помістя символізує обережне поєднання традиційного та нового: голландської стилістики, близької та рідної замовникам, із сучасним оснащенням на кшталт системи smarthome.
-
Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
-
Ищу идею Vyshyto House: автентичний український будинок від MAKHNO Studio Українська автентика, закодована в сучасному дизайні та архітектурі — часті запити замовників MAKHNO Studio. Архітектори вірять, що повага до минулого — запорука свідомого майбутнього. Слідуючи цій філософії, у своєму новому проєкті — приватному будинку Vyshyto — студія MAKHNO спробувала вчергове розкрити українську етнічність, зберігши баланс між національним самовдосконаленням та сучасними візуальними рішеннями.
-
Ищу идею Klochenko Architects: гостьовий будинок на березі Дніпра Бюро Klochenko Architects спеціалізуються на мінімалістичних проєктах, де панують тиша та єднання з природою. Проєкт А-House розташований на березі Дніпра, поруч із з основним маєтком. Невелика дерев'яна споруда, виконана в скандинавських традиціях, візуально доповнює архітектурну ідею господарського будинку.