Оновлений музей SFMOMA від студії Snøhetta

Анастасия Белогривцева
Протягом трьох останніх років музей сучасного мистецтва SFMOMA у Сан-Франциско був закритий. Причина тому — розширення і будівництво нової будівлі вартістю 305 мільйонів доларів. Урочисте відкриття планується вже завтра
Вже завтра, 14 травня, планується відкриття оновленого музею сучасного мистецтва SFMOMA у Сан-Франциско. Збільшити попередні форми споруди приблизно в три рази взялася міжнародна студія Snøhetta, яка розробила оригінальний проект оновлення у співпраці з місцевим архітектурним бюро EHDD і керівництвом самого музею.
До невеликої цегляної будівлі, що була збудована в 1995 році за проектом Маріо Ботта, додали 10-поверхову бетонну споруду, що «розтягла» блок міської забудови, збільшила виставкові площі та активізувала пішохідні проходи в його центрі.
Особливої уваги вартують фасади нової частини музею, що виконані з армованого скловолокна. Більше ніж 700 панелей створюють динамічний візерунок з горизонтальних смуг, чим нагадують прибережні води затоки Сан-Франциско.
Всередину кілька поверхової споруди відвідувачі можуть потрапити через три автономні входи. Виставковий зал другого рівня, де раніше зберігалися скульптури, поповнився на чудовий вертикальний сад. Наразі, це найбільша жива стіна в Сполучених Штатах з вмонтованою системою оновлення води, що нараховує більш ніж 19 000 рослин.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архитектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архитектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архитектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Событие -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архитектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Событие -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Событие -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архитектура