Об'єкт для заздрощів: залізничні станції від Foster + Partners в Саудівській Аравії
HIS
Минулий тиждень у Саудівській Аравії вдався на славу. Там не лише запустили залізничну магістраль «Аль-Харамейн» протяжністю 450 км, а й відкрили чотири нові станції, над проєктами котрих працювало славнозвісне архітектурне бюро Foster + Partners.
Ще до офіційного відкриття нова швидкісна залізнична магістраль «Аль-Харамайн» здобула статус наймасштабнішого транспортного проєкту не лише у Саудівській Аравії, а у регіоні в цілому. Транспортна лінія довжиною у 450 км з'єднає Мекку і Медину, а також проходитиме повз місто Джидда та Економічне місто короля Абдалли. Станції, що розташовані в цих містах, безумовно стануть головною прикрасою залізничної магістралі. Вони виконані в єдиній стилістиці (покриті гнучкими склепінчастими дахами, які підтримують сталеві колони) та візуально нагадують величезні металеві дерева з пишними кронами. Єдина відмінність між спорудами — колір, у кожному місті він свій для зручності пасажирів та кращого орієнтування на маршруті.
Архітектурні конструкції всіх станцій базуються на однакових модулях, які у свою чергу складаються з даху, платформи та залу очікування, який можна адаптувати як для кінцевих, так і для проміжних станцій. Громадські споруди спроєктовані з урахуванням спекотного клімату регіону. За словами архітекторів, необхідну прохолоду можуть забезпечити впроваджені архітектурні рішення, тому використання кондиціонерів не обов'язкове.
На нижчих рівнях будівель встановлені зволожувачі повітря та вентилятори, а через невеликі отвори на даху та в стінах всередину станцій проникає денне світло.
Споруди спроєктовані по принципу «воріт у місто» і розроблені таким чином, аби забезпечити пасажиропотік на рік у понад 60 мільйонів осіб. Щоправда, за необхідності пропускну здатність станцій можна буде збільшити завдяки мобільності модулів, з яких вони складаються.
Читайте також: Железнодорожная станция Неаполя от Zaha Hadid на новых снимках от Hufton + Crow.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея