New look: реновація заміського будинку студією 2L Design
Стася Лимонченко
Власники заміського маєтку площею 200 кв. м звернулися до дизайнерів Людмили Шаршової та Олени Топчій з побажанням оновити їх класичний інтер’єр з урахуванням актуальних тенденцій. Замовники хотіли осучаснити місце свого відпочинку, зробити його більш комфортним, проте до істотних конструктивних змін готові не були. Присутні меблі, освітлення, декор, посуд, сувеніри та антикваріат також мали б стати частиною нового інтер’єру.
Здійснення побажань замовника, шана до традицій родини та сучасний підхід – ті три кити, на яких колектив 2L Design сформував свою діяльність. Як того просили власники будинку, дизайнери уникнули суттєвих конструктивних змін, щоправда, дозволили собі невеличке перепланування, яке зробило простір будинку не лише комфортнішим та ергономічнішим, а й розв'язало проблему зберігання дорогих для серця замовника речей.
Основним недоліком інтер'єру була об’єднана зі спальнею кухня. Та що найприкріше — частину першого поверху займала прохідна кімната, яка не мала конкретного функціонального призначення. Це вкрай обмежувало замовників.
При складанні нового варіанту зонування дизайнери вирішили перенести зону вітальні в прохідну кімнату і розширити таким чином їдальню. Це давало можливість з одного боку збільшити їдальню, і з іншого боку — облаштувати повноцінну вітальню з зоною відпочинку. Щоб розмістити у вітальні меблі, дизайнери здійснили невеличке перепланування стіни між вітальнею та кабінетом. Там з'явилася можливість з боку вітальні розташувати ряд шаф для посуду та додатковий вбудований холодильник, а з боку кабінету — шафи для книг та камін, який раніше знаходився в прохідній кімнаті та не використовувався замовниками, а нині отримав друге життя.
Одна зі стін майбутньої вітальні була оброблена диким каменем і на цій стіні розміщувався електричний камін. Цей камін перенесли в кабінет, а на його місці спроєктували портал для каміна за індивідуальними кресленнями дизайнерів, який став домінантою коштом класичної форми та глибокого зеленого кольору від Little Greene. Дикий камінь теж був збережений, але пофарбований в загальний колір стін, задля пом'якшення його фактури.
Основною особливістю цього проєкту стало колірне рішення з використанням спокійних та водночас складних кольорів англійських фарб Littele Green і Farrow & Ball. Для стін вітальні підібрали димчасто-сірий колір світлого відтінку в загальній масі та темнішого відтінку між молдінгами вздовж прохідної стіни. Для їдальні та кухні був підібраний легший сірий колір відтінку фіолетової димки. Великі панорамні вікна та дзеркала на стінах підтримали легкість задану цим кольором. До речі, великим плюсом даного проєкту є висота приміщень, що сягає 3-х метрів, яка і дозволила Людмилі та Олені декорували стіни і стелю гіпсовими карнизами та орнаментами з молдингів.
Центром вітальні став великий круглий стіл з різьбленням, оточений витонченими класичними стільцями. А ось кабінет пофарбували в колір насиченого, теплого теракота, який добре поєднується з наявними тут дерев'яними меблями та оливковим текстилем. Цей колір стін та камін створили в кімнаті атмосферу, яка налаштовує на спокійну роботу в домашніх умовах. Шафи для книг, портал для каміна в кабінет були виготовлені за індивідуальними ескізами дизайнерів у стилістиці вже присутніх в інтер'єрі меблів.
У розробці інтер'єру спальні дизайнери запропонували замовникам поекспериментувати зі стилями, квітами та матеріалами й вийти за рамки шляхетної помпезної класики, додавши трохи еклектики та камерності. В оздобленні були використані тканинні шпалери й панно, яке стало вдалим рішенням поставленого завдання.
Після затвердження основної концепції маєтку замовник повністю довірився дизайнерам, як у реалізації будівельних робіт та підбору матеріалів, декору, меблів, так і в декоруванні: навішуванні текстилю, картин й компонуванні предметів мистецтва.
Фото: Міла Шаршова
МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО ЗА ПІДТРИМКИ:
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие -
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
-
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Событие -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции