Neo Art Deco House: вишуканий інтер'єр під Києвом від Айсель Кононенко
HIS
Двоповерховий будинок, розміщений у мальовничому передмісті Києва з видом на затоку Дніпра. Це постійне житло для сімейної пари, що має трьох дорослих дітей, які мешкають окремо та часто приїздять в гості до батьків. Велика родина збирається тут на сімейні та релігійні свята, щоб спілкуватися, ділити радість від важливих подій та проводити час разом.
Подружжя власників родом зі Львова. Останні двадцять років вони жили в будинку з класичним інтер’єром. Переїжджаючи у новий дім площею 387 м2 із сучасною архітектурою, пара прагнула облаштувати актуальний простір, який відображатиме їх характер.
Дизайнерку порадила старша дочка клієнтів, яка закінчила курс дизайну інтер’єру в London School of Arts. Раніше вона вже співпрацювала з Айсель, зокрема під час облаштування офісу власної компанії. Ключовим критерієм у виборі став індивідуальний підхід, вміння відчувати клієнтів та створювати інтер'єри у різних стилях.
Власники будинку не люблять холодних сірих відтінків, чорного кольору та «прямокутного німецького мінімалізму». Їм ближче тепла пісочна палітра, а також поєднання виразних фактур мармуру та латуні на нейтральному світлому тлі. Пара є поціновувачами мистецтва і має власну колекцію картин та скульптур сучасних українських авторів. Було важливо вписати ці роботи в інтер’єр.
«Власниця будинку – яскрава та харизматична особистість. Мені захотілося проявити її енергію та характер у просторі через акцентні деталі та сміливі поєднання. В результаті ми прийшли до класичної палітри матеріалів, вписаних у сучасну геометрію будинку. Компромісом між традицією та сучасністю став інтер’єр з елементами ар-деко», – розповідає дизайнерка.
На першому поверсі будинку розміщені громадські зони та гостьова спальня для бабусі родини. Решта житлових приміщень: спальня власників будинку, гостьові кімнати з гардеробними та санвузлами, знаходяться на другому поверсі.
Простір першого поверху спланований таким чином, що його можна об'єднувати, або зонувати за допомогою розсувних дверей. Коли велика сім’я збирається разом, до зали та їдальні можна приєднати передпокій, кухню, закриту і відкриту тераси.
Велика зала, поєднана з їдальнею, має висоту стелі близько 7 метрів. Основний акцент цього простору – великий камін з мармуровим порталом та латунним декоруванням димаря на всю висоту приміщення. Це кастомне рішення, створене з листової латуні за кресленнями дизайнерки. Полиці обабіч каміну теж з латуні. Масивна шафа в зоні їдальні має фасад, декорований під латунь, що візуально підтримує тональність простору. Велику винну шафу у їдальні спроектували індивідуально. Це прояв хобі дочки власників будинку та її чоловіка, які є енофілами та колекціонують вина.
Наскрізний елемент – тонка латунна лінія. Вона проходить через поверхню стін у залі, підкреслює сучасну геометрію простору і продовжується як інкрустація на фасаді розсувних дверей та кухонних фасадах. Ще одна деталь, характерна для ар-деко, – вузька вставка чорного мармуру на паркеті.
Основну палітру проекту складають натуральні матеріали. Це різні породи мармуру з активними текстурами, шляхетна латунь та відтінки дерева. Масивні елементи врівноважують заокруглені лінії м’яких меблів, а також делікатне вкраплення патернів у текстилі. Поєднання глянцевого мармуру та латунного відблиску з матовою штукатуркою робить поверхні візуально складнішими. Окремим челенджем проекту стало компонування акцентних моделей від різних брендів (Poliform, Cassina, Minotti, B&B Italia, Roche Bobois, Tacchini та багатьох інших).
Кожна житлова кімната має власні акценти. Спальня бабусі на першому поверсі – найсвітліша та найбільш нейтральна. Антикварна ікона над ліжком привезена клієнтами з рідного Львова. Відтінки червоного в меблевій обивці перегукуються з візантійською палітрою ікони. Світлий мармур у ванній кімнаті також має бордові прожилки. На контрасті з ним працює мийка зеленого мармуру, що додає інтер'єру італійський шарм.
Велике ліжко у спальні власників виготовлене під замовлення. Геометричний орнамент на його гнутому узголів'ї доповнений флористичним патерном подушок. Ліжко розвернуте таким чином, щоб з нього відкривався краєвид на схили дніпровської затоки. Ще один цікавий елемент кімнати – ажурна ширма-хвиля від Cassina.
«Результатом нашої співпраці став не лише сам інтер’єр, але й певна трансформація естетичного світогляду клієнтів. Ми відійшли від звичної для них класики у бік сучасних форм, знайшли нові рішення, які клієнти прийняли та полюбили», – ділиться дизайнерка Айсель Кононенко.
Фото: Андрій Безуглов