Найтемніша година перед світанком: український павільйон на London Design Biennale
HIS
Український павільйон на Лондонській Бієнале Дизайну (з 1 по 25 червня) зображає Україну як регіон, що багатий природними ресурсами та культурною спадщиною, відкритий для співпраці та колаборацій з усім дружнім світом. Експозиція демонструє, що у складних обставинах дизайн може стати інструментом для розвитку країни та її культури.
Завдяки своєму стратегічному розташуванню — між Заходом та Сходом, на перетині тисячі транспортних шляхів — Україна завжди була й залишається важливим центром міжкультурних та ділових комунікацій. Саме тут з давніх часів відбувався обмін інформацією та товарами, зароджувались сміливі колаборації та партнерства між представниками різних культур.
Експозиція Українського павільйону називається «Найтемніша година перед світанком» (The Darkest Hour is just Before Dawn) і мовою дизайну розповідає про ініціативи креативної спільноти попри кризові часи.
До 2022 року український дизайн розвивався нарівні зі світовими тенденціями, гармонійно вписуючи локальні особливості у глобальні дискусії. Проте з початком повномасштабної війни 24 лютого 2022 року українські дизайнери, ставлять перед собою два завдання. По-перше, вони створюють нові функціональні об'єкти там, де вони є необхідними, наприклад, в притулках, лікарнях, зруйнованих будівлях або для потреб фронту. По-друге, вони будують нові комунікації зі світом.
Зіткнувшись з дефіцитом базових ресурсів через війну, дизайнери з України хочуть продемонструвати, що навіть крізь заклеєні вікна своїх домівок під час відключення електроенергії вони чітко бачать можливості для співпраці з демократичним вільним світом і можуть реалізовувати сміливі дизайнерські ідеї. На експозиції представлені три проєкти, які були створені попри кризові для України часи.
Гобелен "Zemlia"/ Вікторія Якуша, FAINA
Через унікальний гобелен "Zemlia", створений дизайнеркою Вікторією Якушею та майстрами старовинного ремесла "ліжникарство" з Карпатських гір, Український Павільйон демонструє неперервний зв'язок кожного українця з його корінням, культурою та традиціями.
Об’єкти "Dnipro"/ Сергій Готвянський, Nottdesign
Дизайнер Сергій Готвянський, вивчаючи ресурсну та індустріальну потужність України, створив об'єкти, які символізують типові індустріальні будівлі, такі як водонапірна башта, градирня, резервуари для газу та зерна.
Майстри з українських виробничих студій Panoptikum Collections, Llab, Noom та керамічної майстерні Юрія Карпенка створили свої об'єкти, символізуючи основні ресурси України, такі як вугілля з Донбасу, глина зі Слов'янська, дуб з Карпат, граніт з Катеринівського родовища, залізо з Криворізького басейну та сіль з Соледару.
Ця частина експозиції є діалогом, який показує бажання та здатність взаємодіяти, проявляючи повагу та дбайливість до нашої планети Земля.
Стілець-маніфест "Gropius Low Chair Military Edition"/ Катерина Соколова, NOOM
Ще одним об'єктом експозиції є стілець маніфест "Gropius Low Chair Military Edition", створений Катериною Соколовою та командою NOOM. Він демонструє два періоди українського дизайну: до російської агресії проти України та після неї. Він показує, як змінилися сутність та принципи художнього дизайну в історичному контексті та як дизайн набув нових значень та функцій. Цей об'єкт, розроблений у мирний час і обтягнутий маскувальною сіткою в волонтерському центрі у Вінниці, розповідає про сучасний стан дизайн-спільноти в Україні та необхідність виготовлення захисних об'єктів та матеріалів. Він також наголошує на необхідності залишатися об'єднаними та спрямовувати свої зусилля на створення мирних об'єктів, які роблять світ кращим.
Українська дизайн-спільнота очікує на нові зв'язки та прагне втілювати найсміливіші дизайнерські ідеї. Вона вірить, що "Найтемніша година перед світанком" — це початок нових можливостей та розквіту України.
Команда українського павільйону:
Організатори:
Лариса Цибіна, кураторка українського павільйону, дослідниця дизайну
Денис Соколов, арт-директор студії SVOYA, арт-директор простору
Дмитро Сівак, Sivak + Partners Bureau, архітектори простору
Дослідники:
Антоніна Капля, архітекторка TSEH Architectural Group
Графічний дизайн:
Кирило Тиква, &MO Design
PR та комунікація:
Тетяна Маковська, Анастасія Бєлогривцева
Партнери проєкту:
London Design Biennale
ConcordBank
WZMH & Zenon Radewych
Llab design studio
Panoptikum Collections
NOOM
За підтримки:
Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП)
Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії
Український інститут
Спільнота — Девелопер нової генерації
- Ищу идею Forest Villa: гармонія з природою у Verholy Relax Park Студія YOD Group презентувала новий архітектурний шедевр — віллу Forest Villa, що розташована у відпочинковому комплексі Verholy Relax Park у мальовничій Соснівці, що на Полтавщині. Проєкт запрошує гостей зануритися в атмосферу спокою та природної гармонії, вдало поднавши сучасну архітектуру з недоторканим лісовим пейзажем.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Выбор редакции - Ищу идею Колекція дзеркал «Four Seasons» 2024: поєднання мистецтва та технологій Panoptikum Collections презентує лімітовану колекцію декоративних дзеркал «Four Seasons», створену у колаборації дизайнерів Андрія Руденко та Влада Толочко. Натхненна зміною пір року, ця серія поєднує мистецтво, інновації та естетику. Колекція дебютувала на виставці в Києві під кураторством Жан-Франсуа Деклерка (Бельгія), продовжила свій успіх на Maison&Objet у Парижі, а вже у січні окремі її елементи будуть представлені на аукціоні Bonhams у Брюсселі. Решту робіт можна буде побачити у галереях Берліна та Гааги.
-
Український дизайн на вершині:«Стіни, що дихають» від MAKHNO Studioперемогли в Dezeen Awards 2024
Событие -
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея