Найтемніша година перед світанком: український павільйон на London Design Biennale
Український павільйон на Лондонській Бієнале Дизайну (з 1 по 25 червня) зображає Україну як регіон, що багатий природними ресурсами та культурною спадщиною, відкритий для співпраці та колаборацій з усім дружнім світом. Експозиція демонструє, що у складних обставинах дизайн може стати інструментом для розвитку країни та її культури.

HIS
24-05-2023 23:39
Завдяки своєму стратегічному розташуванню — між Заходом та Сходом, на перетині тисячі транспортних шляхів — Україна завжди була й залишається важливим центром міжкультурних та ділових комунікацій. Саме тут з давніх часів відбувався обмін інформацією та товарами, зароджувались сміливі колаборації та партнерства між представниками різних культур.
Експозиція Українського павільйону називається «Найтемніша година перед світанком» (The Darkest Hour is just Before Dawn) і мовою дизайну розповідає про ініціативи креативної спільноти попри кризові часи.
До 2022 року український дизайн розвивався нарівні зі світовими тенденціями, гармонійно вписуючи локальні особливості у глобальні дискусії. Проте з початком повномасштабної війни 24 лютого 2022 року українські дизайнери, ставлять перед собою два завдання. По-перше, вони створюють нові функціональні об'єкти там, де вони є необхідними, наприклад, в притулках, лікарнях, зруйнованих будівлях або для потреб фронту. По-друге, вони будують нові комунікації зі світом.
Зіткнувшись з дефіцитом базових ресурсів через війну, дизайнери з України хочуть продемонструвати, що навіть крізь заклеєні вікна своїх домівок під час відключення електроенергії вони чітко бачать можливості для співпраці з демократичним вільним світом і можуть реалізовувати сміливі дизайнерські ідеї. На експозиції представлені три проєкти, які були створені попри кризові для України часи.
Гобелен "Zemlia"/ Вікторія Якуша, FAINA
Через унікальний гобелен "Zemlia", створений дизайнеркою Вікторією Якушею та майстрами старовинного ремесла "ліжникарство" з Карпатських гір, Український Павільйон демонструє неперервний зв'язок кожного українця з його корінням, культурою та традиціями.
Об’єкти "Dnipro"/ Сергій Готвянський, Nottdesign
Дизайнер Сергій Готвянський, вивчаючи ресурсну та індустріальну потужність України, створив об'єкти, які символізують типові індустріальні будівлі, такі як водонапірна башта, градирня, резервуари для газу та зерна.
Майстри з українських виробничих студій Panoptikum Collections, Llab, Noom та керамічної майстерні Юрія Карпенка створили свої об'єкти, символізуючи основні ресурси України, такі як вугілля з Донбасу, глина зі Слов'янська, дуб з Карпат, граніт з Катеринівського родовища, залізо з Криворізького басейну та сіль з Соледару.
Ця частина експозиції є діалогом, який показує бажання та здатність взаємодіяти, проявляючи повагу та дбайливість до нашої планети Земля.
Стілець-маніфест "Gropius Low Chair Military Edition"/ Катерина Соколова, NOOM
Ще одним об'єктом експозиції є стілець маніфест "Gropius Low Chair Military Edition", створений Катериною Соколовою та командою NOOM. Він демонструє два періоди українського дизайну: до російської агресії проти України та після неї. Він показує, як змінилися сутність та принципи художнього дизайну в історичному контексті та як дизайн набув нових значень та функцій. Цей об'єкт, розроблений у мирний час і обтягнутий маскувальною сіткою в волонтерському центрі у Вінниці, розповідає про сучасний стан дизайн-спільноти в Україні та необхідність виготовлення захисних об'єктів та матеріалів. Він також наголошує на необхідності залишатися об'єднаними та спрямовувати свої зусилля на створення мирних об'єктів, які роблять світ кращим.
Українська дизайн-спільнота очікує на нові зв'язки та прагне втілювати найсміливіші дизайнерські ідеї. Вона вірить, що "Найтемніша година перед світанком" — це початок нових можливостей та розквіту України.
Команда українського павільйону:
Організатори:
Лариса Цибіна, кураторка українського павільйону, дослідниця дизайну
Денис Соколов, арт-директор студії SVOYA, арт-директор простору
Дмитро Сівак, Sivak + Partners Bureau, архітектори простору
Дослідники:
Антоніна Капля, архітекторка TSEH Architectural Group
Графічний дизайн:
Кирило Тиква, &MO Design
PR та комунікація:
Тетяна Маковська, Анастасія Бєлогривцева
Партнери проєкту:
London Design Biennale
ConcordBank
WZMH & Zenon Radewych
Llab design studio
Panoptikum Collections
NOOM
За підтримки:
Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП)
Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії
Український інститут
Спільнота — Девелопер нової генерації








Стул KOLO MAXI
Кресло с розеткой Plump
Диван с розеткой Plump
Стул Doppio
Стул Tube
Кресло Corner
Диван Corner
Стул Корса Х черного цвета
Стул Корса лапка
Стул Корса Х
Стул Пломбир SE 7509
Кухонный стул 03В
Стул Орто новый
Стол раскладной Бронко HPL top slide
Кухонный стул 03Б
Стул Корса
Стол раскладной Бронко столешница шпон
Стул Floki new black
Стул Mamont soft natural
Стул Otis натуральный Anthology 7 Mocca
Стул Motti

25 октября 2017, 19:00,
Киев

04 октября 2017, 19:00,
Киев

31 октября 2017, 19:00,
Киев

27 сентября 2017, 10:00,
Киев

31 августа 2017, 10:00,
Киев

05 августа 2017, 10:00,
Киев

28 июля 2017, 14:00,
Киев

07 июля 2017, 10:00,
Киев

13 июня 2017, 17:30,
Киев

16 июня 2017, 16:00,
Киев