Найдовший та найвищий: новий скляний міст у Китаї
Ева Шилингер
Світовий рекордсмен
Нещодавно над каньйоном в Національному лісовому парку Чжанцзяцзе, що у Китаї, відкрився найдовший та найвищий пішохідний міст, що був створений зі скла. Довжина споруди становить 430 м, а висота сягає понад 300 м над землею. Автор проекту — ізраїльський архітектор Хаїм Дотан. Згідно з інженерним даним міст в Чжанцзяцзе здатний витримати до 800 чоловік.
За словами автора, дизайн скляного моста в Чжанцзяцзе розроблений таким чином, аби споруда могла якомога краще розчинитися в природі парку та бути непомітною. Опорою скляним пластинам, з котрих власне і складається міст, служать сталеві балки.
Вартість квитка на скляний міст приблизно становить 25 у.о, вхід в Національний лісовий парк Чжанцзяцзе — 20. Наразі споруду вже використовують для банджа-джампінгу, а в майбутньому міст планують залучити в проведенні приватних заходів та фешн показів.
А тепер давайте подивимось проект унікального мосту, який побудують до Олімпмйських ігор 2022
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архитектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архитектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура