Надихатися класикою, пам’ятати про функціональність: дизайнерка Яна Молодих про колаборацію із YourFoRest та колекцію Mid-Century Modern
HIS
Бренд YourFoRest представив нову колекцію меблів — Mid-Century Modern. Класичні лінії та матеріали тут поєднані із функціональністю та технологічністю, а геометрія в обрисах предметів легка та грайлива. До створення колекції долучилася дизайнерка Яна Молодих. В інтерв'ю вона розказала, як працювала над предметами, що робить класику сучасною та чим надихалася під час роботи.
Яно, як почалася ваша колаборація з YourFoRest для колекції Mid-Century Modern?
Мій перший предмет, що увійшов до колекції Mid-Century Modern, народився окремо від неї. Я декорувала проєкт, де замість стандартної ТВ-тумби у зоні відпочинку мав бути книжковий стелаж з інтегрованим домашнім кінотеатром і тумбами для зберігання.
Дизайнерка Яна Молодих
Зробила креслення та візуалізацію стелажа, а YourFoRest розробляли його як предмет. Вони запропонували кілька варіантів оформлення розсувних панелей, за якими ховався телевізор. Усе вийшло дуже вдало, і Юлія Корельська запропонувала колаборацію — поставити цей предмет до їхньої колекції Mid-Century Modern. Так з’явився стелаж ARC, а невдовзі до нього додався і мій столик.
Чи могли б ви поділитися процесом створення стелажа ARC та основними ідеями, які лежали в основі його дизайну?
Стелаж мав не лише бути функціональним, але й вписатись у простір у класичному стилі, додати йому французського шарму — пом’якшити геометрію кесоновнаної стелі та прямі лінії в оздобленні вітальні. Так з’явилися пластичні арки. Стелаж став місцем, де зберігаються не лише книги, а й мистецтво — замовниця обожнює предмети українських митців та вінтажні речі з історією. У нижніх ящиках планувалось зберігати сімейні альбоми, а також іграшки маленької доньки, яка більшість часу проводить у вітальні.
Розкажіть, будь ласка, про історію створення столика Noble та ключові етапи цього процесу.
Столик Noble створювався спеціально для колекції Mid-Century Modern. Він підтримує її класичну тональність, але має готичний акцент. Ми хотіли створити журнальні столи великого діаметру, тому розробили два варіанти: діаметром 110 см для більших просторів і 80 см — для менших.
Журнальний стіл Noble вийшов доволі динамічним за рахунок гнутих форм під стільницею, а кульки на арочних опорах підіймають його над землею і додають відчуття повітряності. Столик перегукується зі стелажем завдяки двом видам арок. Такі арки-вікна можна побачити на фасаді будинку Терещенка у центрі Києва. Предмети мають легкий вигляд і не обтяжують простір.
Що надихнуло вас під час роботи над предметами з колекції Mid-Century Modern? Як ви втілювали ці ідеї у своїх виробах?
Загалом предмети досить класичні. Вони мають геометричні форми, зроблені із класичних матеріалів, що використовуються сотні років, — дерева, каменю, металу. Я надихалася простором готичних соборів — їхніми арковими склепіннями, які наповнюють простір повітрям і світлом. А ще у моїх предметах є київська класика. Мене захопив маєток Терещенків на бульварі Шевченка. Він побудований у стилі вікторіанської неоготики і має вікна двох форм — готичні стрілчасті та закруглені аркові. Тож арки та стрілки у стелажі ARC та журнальному столику Noble мають у собі елементи й української, київської архітектурної класики.
Які підходи ви використовуєте, щоб надати класичному дизайну сучасного вигляду?
Найперше, без класики сучасного не буває. Це основа, фундамент, коріння. Але стелаж та столик не хотілося робити надто серйозними. Тому вийшла сучасна інтерпретація класичних архітектурних елементів.
Стелаж, наприклад, досить великий і масивний, але арки візуально витягують його вгору, тому він не домінує в інтер’єрі. Так само гнуті форми полегшують силует стола, а ніжки-кульки роблять його грайливим. У цьому, певно, можна прочитати і мій особистий почерк: я стараюсь наповнити інтерʼєри повітрям. Крім того, класика має бути функціональною, пристосовуватися до сучасного ритму життя та потреб людини. До прикладу, телевізор має бути схованим, бо він не прикрашає інтерʼєр. З цим прекрасно справляється книжкова система стриманих геометричних форм та із натурального дерева, що ховає екран за розсувними дверцятами.
Як ви організовуєте свою роботу в умовах повномасштабного вторгнення? Де знаходите джерела підтримки та натхнення в цей складний час?
Перші півроку фактично не працювалося — усі проєкти були заморожені. Потім я почала працювати над інтерʼєром квартири у Кракові, почався якийсь рух. Згодом повернулись проєкти, які завмерли під час початку повномасштабної війни.
Треба перемикатися, надихатися, жити у моменті. Для кожного проєкту придумую історію і розказую її через інтерʼєр. Про людей, які тут мають жити, про їхні мрії, про естетику, яка їм відгукується, про місце сили, де вони відновлюються і насолоджуються життям. Моя робота приносить мені радість. Мені приємно працювати для людей, що вірять у майбутнє країни, що залишилися в Україні і живуть тут, прикрашають свою оселю або будують нове сімейне гніздо. Мене надихають люди бізнесу, які залишились тут і працюють, хоча мали можливість виїхати. Я захоплююсь своїми замовниками. Вони моє натхнення і стимул рухатися вперед.
Детальніше про колекцію: Mid-Century Modern від YourFoRest
Авторка: Тетяна Логвиненко
Візуалтзаціі: YourFoRest