MVRDV для Tiffany & Co: фасад бутика з переробленого океанського пластика
HIS
Команда голландського архітектурного бюро MVRDV створила вітрину для Tiffany & Co, виготовлену на 3D-принтері з переробленого океанського пластику. Екологічний фасад, інспірований місцевою флорою, прикрашає бутик в аеропорту Чангі у Сінгапурі.
Розташований на території аеропорту магазин має унікальний дизайн, який підкреслює зобов'язання Tiffany & Co до сталого розвитку та дбайливого ставлення до природи. За допомогою амстердамської компанії Aectual та міланських інженерів від BUROMILAN, архітектурне бюро вдалося втілити в фасад індивідуальність та історію бренду: від відтінків Tiffany Blue до використання інноваційних матеріалів, які посилають на внесок Луї Комфорта Тіффані у світ скляного мистецтва наприкінці XIX століття.
Під час розробки проєкту дизайнери надихалися океанською флорою. Вони обрали вигини коралів як орієнтир і створили екран, що покриває фасад магазину органічним візерунком. Верхній шар фасаду — це скло, на яке за допомогою трафарету був нанесений кольоровий градієнт: від фірмового відтінку Tiffany до темно-синього, що асоціюється з Індійським океаном.
Технологічна група MVRDV NEXT допомогла удосконалити фасад, гарантуючи, що конструкція витримає серйозні навантаження. Наступним кроком в інноваціях стали матеріали, використані в проєкті. Експерти з 3D-друку від Aectual розробили екран товщиною 50 міліметрів з переробленого пластику, включаючи багаторазово перероблені рибальські мережі.
Цей проєкт — ще одне підтвердження того, що сучасний дизайн і мистецтво не лише черпають натхнення з природи, але й відіграють пряму роль у її захисті. Особливо важливою умовою було дотримання суворих правил пожежної безпеки в аеропорту. Фахівці з BUROMILAN розв'язали цю проблему, додаючи до суміші хімічну речовину, яка виробляється з використанням морської води.
Фото: cortesy of Tiffany & Co.
- Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
-
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Выбор редакции -
Просочений духом лісу та гір: магазин для альпіністів у Пекіні
- Ищу идею Шоурум CHER’17: віртуальна естетика від студії Tempproject Новий простір українського бренду CHER’17 відкрився на одній з центральних вулиць столиці, на першому поверсі будинку, збудованого у другій половині XIX століття. Перед дизайнеркою Анастасією Темпінською стояла задача створити флагманський магазин, що проявить характер бренду та підвищить його статус.
- Ищу идею Шоурум the Coat. Дизайн від Rina Lovko Studio Над проєктом шоуруму українського бренду the Coat, заснованого у 2014 році Катериною Сільченко, працювали Ріна Ловко та Дарина Шпурик. Джерелом натхнення для дизайнерів стали жінки: сильні, пристрасні та делікатні водночас.
-
Louis Vuitton x Yayoi Kusama: друга зіркова колаборація
-
Дизайн книжного магазина в Пекине от X + LIVING
-
Ювелирный заплыв: бутик-бассейн на Миконосе
-
В мире Вилли Вонка: 11 кондитерских со всего мира
Обзор -
RinaLovko Studio: шоурум украинского бренда головных уборов Ruslan Baginskiy
Выбор редакции