Мистецтво жити разом з Goloob Buro
Анастасия Белогривцева
Київське бюро Goloob, яке з небагатьох українських виробників успішно займається розробкою сучасного керамічного декору, було створене у 2017 році. Не минуло року, а команда Goloob Buro нині активно збирається на жовтневий dutch design week, а також січневий Maison&Objet, аби представити свої продукти європейській публіці. Та українці вже зараз можуть не лише оцінити, а й придбати стильні прикраси для дому на нашому сайті.
Все почалося з великої любові до глини та її можливостей. Ідея полягала у створенні чистих, органічних об’єктів для дому та у філософії напрямку Slow Design. В занадто швидкому темпі життя, у світі онлайн шопінгу, фаст маркету та агресивного маркетингу засновники Goloob мріяли об’єднати давнє ремесло та сучасний дизайн, і, як бачимо, їх мрія здійснилася. Відповідальний, усвідомлений дизайн, який викликає бажання спинитися, наповнити свою домівку стильними речами та продовжувати насолоджуватися оточуючими предметами не один рік.
«У дитинстві ми знали напевно, що абрикосове дерево цупке та сучкувате, а в корі старого каштана глибокі зморшки. Коли трава навколо клумби підростає, вона стає жорсткою. Рожевий ніс кролика завжди вологий, якщо торкнутися його пальцями через прути клітки. Це було важливо. Ми дивилися, нюхали, торкалися, щоб зрозуміти світ довкола та знайти власне місце у ньому. С тих пір нічого не змінилося – предмети, що нас оточують, говорять так само багато, хіба що ми проносимося повз на шаленій швидкості. Щоб відчути світ і зрозуміти його, необхідно спинитися, — коментує засновниця Goloob, Ірина Агаркова. — Наш дизайн створено для людини, яка готова зупинитися, провести рукою по поверхні керамічної вази, кілька разів клацнути вимикачем, зняти дзеркало з підставки та без поспіху розчесати волосся. Прості радощі, тактильні переживання, натуральні матеріали і мінімальна шкода для природи».
Не зважаючи на те, що у колективі є професійний промисловий дизайнер Марія Красюк, до розробки дизайн-ідей та втілення їх у життя залучається вся команда Goloob, а на кожен прототип бренду чекають тести та випробування.
«Ми працюємо зі складною геометрією, яка не притаманна керамічним матеріалам, тому серед виробів є такі складні предмети, що лишилися лише у кресленнях. Також нам важливо створювати продукт, який буде служити довго, та буде актуальним з роками», — коментує дизайнерка.
Джерелом натхнення слугує сам матеріал, вся команда закохана у фаянс, кераміку, фарфор та мистецтво праці з ними. Матеріали, які не терплять недбалості, які є традиційними у виробництві і в водночас модернові у кінцевому вигляді. Дуже часто створення прототипу – це виклик для Goloob та привід для експериментів.
У січні 2019 Goloob Buro візьме участь у події світового масштабу — разом з рядом інших вітчизняних брендів презентує свої досягнення на відомому паризькому салоні Maison&Objet. Та французькій виставці передуватиме голландський тиждень дизайну, де Goloob Buro представить три свої об’єкти: великий фаянсовий світильник, п’єдестал для дзеркала від Марії Красюк та фаянсову розетку, створену у колаборації з Dorogaya Studio.
«Наш світильник має унікальний вимикач, який ми проектували та виробляли самостійно, щоб не використовувати пластик у своїх виробах. Фаянсова розетка може бути дуже корисна людям з проблемами зору завдяки навідним лініям, інтегрованими в дизайн», — коментує Марія.
Бра Ceramic lamp №3 Isole collection
«Нам дуже важлива думка європейських колег, — пояснює засновниця бренду Ірина Агаркова. — Ми хочемо отримати фідбек та зробити висновки для подальшої праці. Також ми їдемо за натхненням, в Ейндховені завжди представлено багато неймовірних дизайн-ідей, які спонукають подивитися на свою роботу під іншим кутом зору».
Вази Vase №2 Isole collection, Vase №3 Isole collection та Vase №1 Isole Collection
Підставка з дзеркалом Ceramic pedestal №1 Isole collection
Підставка з дзеркалом Wood pedestal №2 Isole collection
Скульптура Ceramic sculpture Jacques-Yves Cousteau
Скульптура Ceramic sculpture Frida Kahlo de Rivera
Підставка з дзеркалом Wood pedestal №1 Isole collection
Читайте также: Maison & Objet: що та як презентували українці у Парижі.