Milan Design Week 2024: ретроспектива Піно Паскалі у Fondazione Prada
Анастасия Белогривцева
Фонд Fondazione Prada представляє масштабну ретроспективу художника і скульптора Піно Паскалі, яка триватиме до 23 вересня 2024 року. Куратор Марк Годфрі поділив виставку на чотири секції, які розкривають творчість автора з різних перспектив. Експозиція, яка складається з 49 робіт із світових музеїв та приватних колекцій, а також 9 творів інших авторів того ж періоду, розміщена в трьох будівлях фонду — галереях Podium, Nord та Sud.
Піно Паскалі народився в Барі в 1935 році. У1955 переїхав до Риму для навчання в Академії витончених мистецтв. Його кар'єра розпочалася з роботи на телебаченні: він працював помічником художника-постановника, співпрацював з RAI і створював проєкти для рекламних кампаній. У 1965 році відбулася його перша персональна виставка в Galleria La Tartaruga в Римі. 1968 року художник трагічно загинув в автокатастрофі у віці тридцяти двох років, того ж року відбулася його персональна виставка на Венеціанській бієнале.
Огляд виставки Піно Паскалі. Фонд Прада, Мілан. Pino Pascali, Vedova blu, 1968. mumok - Museum moderner Kunst Stiftung Ludwig Wien, надано у тимчасове користування Австрійським фондом Людвіга.
Незважаючи на коротку кар'єру, Паскалі залишив значний внесок у розвиток італійського повоєнного мистецтва. Фонд Fondazione Prada вивчає новаторський підхід до творчості Паскалі, зокрема його скульптуру, яка вплинула на кілька поколінь художників.
Вид на експозицію Pino Pascali. Fondazione Prada, Мілан. Solitario, Піно Паскалі, 1968. Приватна колекція. Il cesto, Піно Паскалі, 1968. Національна галерея сучасного мистецтва, Рим.
Перша частина виставки присвячена унікальним методам експонування, розробленим Паскалі для своїх робіт, що перетворювали галереї на тотальні інсталяції; другий розділ досліджує промислові матеріали, які митець використовував для створення своїх об'єктів; третій розділ розповідає про його участь у важливих групових виставках; четвертий демонструє відтворені фотографії Паскалі з його скульптурами, зняті Клаудіо Абате, Уго Муласом та Андреа Таверна, а також відео, зняте на 16-міліметрову плівку.
«Паскалі досліджував взаємозв'язок скульптури та сценічного реквізиту і протиставляв скульптуру функціональним об'єктам. Роботи, які здалеку виглядали як реді-мейди, при наближенні виявлялися побудованими зі знайдених матеріалів. Паскалі задумався про те, якою може бути "фальшива" або "удавана" скульптура», — каже куратор Марк Годфрі у своєму есе до каталогу виставки, підкреслюючи новаторський погляд на експонування скульптур, запропонований художником.
Вид на експозицію Pino Pascali. Fondazione Prada, Мілан. Omaggio a Billie Holiday (Labbra rosse), Піно Паскалі, 1964. GAM - Galleria Civica d'Arte Moderna e Contemporanea, Турин
Вид на експозицію Pino Pascali. Fondazione Prada, Мілан. La decapitazione della scultura, Піно Паскалі, 1966.Приватна колекція.
Вид на експозицію Pino Pascali. Fondazione Prada, Мілан. Campi arati e canali di irrigazione, Піно Паскалі, 1967.Національна галерея сучасного мистецтва, Рим.
Вид на экспозицию Pino Pascali. Fondazione Prada, Милан. 32 mq di mare circa, Пино Паскали, 1967. Национальная галерея современного искусства, Рим.
Фото: Roberto Marossi/Fondazione Prada
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Событие -
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн в путешествиях -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие -
DVRZ Design Days: Огляд Днів українського дизайну
Событие -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
Конференція з інклюзивного дизайну пройде в рамках ДВРЗ Design Days в "АГРОМАТ"
Событие -
Kyiv Design Week 2024: реєстрацію учасників відкрито
Событие -
Chia-Chair: крісло-грядка для вирощування рослин
Идея -
Другий Тиждень українського дизайну та інновацій: результати та підсумки
Событие
Перший міжнародний фестиваль фотографії Street Art Photo 2017: Марсель Штайнер, «Київ <-> Цюріх. Сприйняття»
Киев, Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» (м. Київ, вул. Госпітальна, 24а)
16 июня 2017, 16:00