Makosh collection: керамічні світильники від Yalanzhi objects
HIS
Makosh – витончена, жіночна та напрочуд ніжна колекція світильників, кожен предмет з якої, на думку авторки Юлії Яланжи, може стати справжнім оберегом оселі.
Натхненням для створення колекції стала Макош (Makosh) – берегиня, господиня, покровителька жінок. Слов’яни поклонялись їй та просили аби Земля вродила, адже вважали Макош матір’ю, хазяйкою живої природи, богинею долі та родючості, захисницею та віщункою. Ідею створити керамічну колекцію Юлія плекала давно, та народилася вона саме восени, коли слов’яни збирають врожай, а Макош, за їх повір’ям, ділиться своїми дарами.
Підвісний світильник Techiya, торшер Lilea, підвісний світильник Lilea S, підвісний світильник Lilea М та світильник Lilea
Так, у Makosh collection металевий каркас символізує міцність жіночого духу та її мудрість, а глиняні пелюстки-намистини уособлюють клітини, гамети, спори чи то пилок, без яких процес запліднення та розмноження у природі просто неможливий. Саме глину з давніх-давен українці використовують у побуті (створювали посуд, дитячі іграшки, прикраси та ін.), шанують її за екологічність та теплоту, тактильність та ніжність. Ці риси можна відчути й зараз: ледь торкнувшись глиняних пелюсток, ви народжуєте мелодію подібну дзюрчанню струмка, створюєте заспокійливий мотив материнської колискової немовляті.
Чотири (п'ять, шість, як Макош дасть :) світильників, різних за формою, розміром, висотою та ореолом світіння, виготовляють вручну з глини червоного, білого, сірого та чорного кольорів.
Уже кілька років Юлія Яланжи працює на перетині art & design. У своїй творчості вона зображає дизайн як синергію міркувань, практик та технік, сміливо інтерпретує жіноче начало, нестандартно використовуючи звичні нам матеріали.
«Всім відомо, що жінки бачать більше відтінків кольору, тонше відчувають енергію, оточують себе приємними звуками та красивими формами. А тактильні відчуття і поєднання матеріалів – невербальна комунікація, завдяки якій кожна з нас створює атмосферу й унікальний світ. Yalanzhi objects вдалося не тільки зібрати ці відчуття, але і втілити в предмети з Makosh collection», – коментує Юлія.
Торшер Lilea і підвісний світильник Lilea М
Підвісний світильник Techiya і торшер Lilea
Підвісний світильник Lilea S та підвісний світильник Lilea М
Читайте також: Осінні новинки магазину: меблі для кухні, вітальні та спальні.
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие