Легкий класичний інтер‘єр в умовах сучасної архітектури від faino decor

faino dеcor
Власниця цієї київської квартири — мама подруги авторів інтер‘єру — архітектора Нікіти та дизайнерки Христини Власових. Замовниця точно знала, чого вона не хоче: Скандинавію, мінімал, лофт і Прованс. Але й класику в чистому вигляді креативне подружжя не радило: адже будь-яка спроба класичного інтер‘єру в новобудові з низькими стелями, на погляд дизайнерів, не витримає тиск пропорцій (площа квартири 55 м2). Потрібно було відшукати щось на тему класики та делікатно вписати це в умови сучасної архітектури. Про інтер'єрний дизайн «на межі» або «без меж» Христина та Нікіта розповідають у своєму блозі далі.
Власне класичний тон задавали справжні раритетні речі замовниці — трельяж початку ХХ століття, успадкована колекція сімейного фарфору, старовинна настільна лампа, безліч картин (дядько і тітка замовниці були художниками), вінтаж радянських часів. Тож ми свідомо в класику грали — дозовано, місцями, не заграваючись. Наприклад, дозволили собі фільончасті кухонні фасади, декоративний комин, високі плінтуси у вітальні, оздоблення ванної кімнати або класичної форми крісельце в спальні, але свідомо відмовились від ліпного декору, молдінгів та пишних люстр. Постійне балансування на межі сучасності та класики — ось був головний принцип створення цього інтер‘єру.
Щодо простору. Замовниця була не готова на кардинальне перепланування, тож ми лише додали необхідне: вбудовану шафу для верхнього одягу в коридорі та омріяну кладову для консервацій (жалюзійні дверцята ведуть саме туди). Разом з кладовою ми отримали додатковий простінок у кухні-вітальні, де радо сховали холодильник, адже улюбленець замовниці — білий справжній німецький Liebherr аж ніяк не вписувався в обрану кольорову гаму і до того ж не відповідав побажанню якомога більше розчинити кухню у вітальні.
Кухня стала органічною частиною вітальні і через нейтральний колір кухонних меблів, і завдяки ефектній скляній вітрині з підсвіткою. Водночас вона повністю зберегла своє призначення — тут готують. Довгий шлях компромісів, пошуків, балансування (невелику квартиру ми робили майже півтора року) врешті привів до своєї цілі — у тісній співпраці із замовницею ми створили особливий, індивідуальний, дуже живий і «дуже її» простір.
Фото: Антон Мариненко
-
Апартаменти з видом на місто і тишу від студії B Place
Выбор редакции -
Ищу идею Ритуал краси по-новому: інтер’єр 365 STUDIO на Оболоні На Оболоні, у престижній новобудові Києва, відкрилася нова студія краси 365 STUDIO — третій заклад мережі, дизайн якого розробила команда Bogdanova Bureau. Цей простір поєднує сучасні технології, природні мотиви та концепцію краси як засобу для відновлення і гармонії.
-
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Событие -
UkrArmor від balbek bureau: військовий ритейл нового формату
Выбор редакции -
Seven: мінімалізм з характером у 64 квадратах
Выбор редакции -
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Событие -
Оновлення Житнього ринку: які зміни чекають на історичний простір?
Архитектура -
Церемонія нагородження кращих архітектурних проєктів України 2024
-
Український Будівельно-Інвестиційний Конгрес 2025: нова ера інвестицій та розвитку
Событие -
Ищу идею Квартира в центрі Києва від Тетяни та Антона Манішиних Дизайнери Антон та Тетяна Манішини створюють функціональні та естетичні простори, вміло доносячи до клієнтів концепцію кожної нової інтер'єрної роботи. Довіра замовників дозволяє авторам вільно творити та створювати справді стильні та зручні для життя інтер'єри. Так склалося і на цей раз: власники квартири довго не могли знайти компроміс та визначитися зі стилістикою нової оселі. Вирішальною стала думка дизайнерів – творчого тандему матері та сина: Тетяна та Антон об'єднали сучасний та класичний стилі, задавши проєкту єдину та чітку концепцію.