Легкий класичний інтер‘єр в умовах сучасної архітектури від faino decor
faino dеcor
Власниця цієї київської квартири — мама подруги авторів інтер‘єру — архітектора Нікіти та дизайнерки Христини Власових. Замовниця точно знала, чого вона не хоче: Скандинавію, мінімал, лофт і Прованс. Але й класику в чистому вигляді креативне подружжя не радило: адже будь-яка спроба класичного інтер‘єру в новобудові з низькими стелями, на погляд дизайнерів, не витримає тиск пропорцій (площа квартири 55 м2). Потрібно було відшукати щось на тему класики та делікатно вписати це в умови сучасної архітектури. Про інтер'єрний дизайн «на межі» або «без меж» Христина та Нікіта розповідають у своєму блозі далі.
Власне класичний тон задавали справжні раритетні речі замовниці — трельяж початку ХХ століття, успадкована колекція сімейного фарфору, старовинна настільна лампа, безліч картин (дядько і тітка замовниці були художниками), вінтаж радянських часів. Тож ми свідомо в класику грали — дозовано, місцями, не заграваючись. Наприклад, дозволили собі фільончасті кухонні фасади, декоративний комин, високі плінтуси у вітальні, оздоблення ванної кімнати або класичної форми крісельце в спальні, але свідомо відмовились від ліпного декору, молдінгів та пишних люстр. Постійне балансування на межі сучасності та класики — ось був головний принцип створення цього інтер‘єру.
Щодо простору. Замовниця була не готова на кардинальне перепланування, тож ми лише додали необхідне: вбудовану шафу для верхнього одягу в коридорі та омріяну кладову для консервацій (жалюзійні дверцята ведуть саме туди). Разом з кладовою ми отримали додатковий простінок у кухні-вітальні, де радо сховали холодильник, адже улюбленець замовниці — білий справжній німецький Liebherr аж ніяк не вписувався в обрану кольорову гаму і до того ж не відповідав побажанню якомога більше розчинити кухню у вітальні.
Кухня стала органічною частиною вітальні і через нейтральний колір кухонних меблів, і завдяки ефектній скляній вітрині з підсвіткою. Водночас вона повністю зберегла своє призначення — тут готують. Довгий шлях компромісів, пошуків, балансування (невелику квартиру ми робили майже півтора року) врешті привів до своєї цілі — у тісній співпраці із замовницею ми створили особливий, індивідуальний, дуже живий і «дуже її» простір.
Фото: Антон Мариненко
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.