Квартира з видом на ботанічний сад: інтер'єр від Олени Юдіної
Особливість цієї київської квартири – її неперевершене розташування. З панорамних вікон вітальні відкривається неповторний вид: крони дерев міського ботанічного парку, немов килимом, застеляють горизонт, а неба, здається, можна торкнутися рукою. Колись цей пейзаж підкорив замовників та повпливав на купівлю нерухомості. Згодом у нього закохалася й дизайнерка Олена Юдіна.

Ева Шилингер
03-08-2022 10:03
Простора та світла квартира площею 160 кв.м розташована у клубному будинку на Печерську. Її власники – подружжя фінансистів – звернулося до дизайнерки Олени Юдіної з проханням облаштувати їх нове житло. Впевнені, сповнені енергії, досвідчені мандрівники, пара мріяла про зручний, лаконічний та стримай інтер'єр, наповнений лише необхідними предметами та повітрям.
Квартира відкрита для пейзажу. Великі вікна впускають сад у квартиру та він виглядав як велике фото на стіні. Саме цей ефект і вирішили зберегти у майбутньому інтер'єрі.
«У вітальню хочеться увійти та вдихнути глибоко-глибоко, а навколо неї – сад. Спокій та умиротворення ніби розлилися у повітрі. Ми прагнули досягти саме такого відчуття», – розповідає автор проєкту Олена Юдіна.
Щоб зробити проєкт візуально цілісним, його навмисно обмежили у матеріалах: дерево, шкіра, природні кольори врівноважують нержавіючу сталь, поверхню дзеркального кварциту, скло та бетон. Скла та металу в інтер'єрі використали рівно стільки, скільки змогло полегшити інтер'єр, але не зробити його холодним.
Диван B&B Italia; крісло Maxalto; функціональне вбудоване світло Zumtobel Light; декоративне освітлення у вітальні WASTBERGLIGHTING, світильники над баром кухні Vibia.
Громадська зона відкрита: вітальня, кухня, домашній офіс (кабінет) утворюють єдиний простір, де кожна зона доповнює іншу. Їхні межі умовні: кухня знаходиться між вітальнею та кабінетом, відокремившись від офісу модулями власних шаф. Також тут є допоміжні приміщення: гостьовий санвузол, пральня та невелика комора навпроти кухні, що сховалася у дерев'яному кубі. Спальню, вбиральню та ванну кімнату організували в окремому блоці.
«Мені дуже подобається ця "плинність" між кімнатами: як один простір переходить в інший при розсунутих дверних перегородках, при чому кімнати лишаються ізольованими одна від одної», – коментує дизайнерка.
На подвір'ї під самим будинком розташований приватний сектор з яблуневими деревами. Цю особливість також використали в інтер'єрі: фотограф Віталік Мельников зробив серію робіт з місцевими яблунями, які нині прикрашають інтер'єр.
Стельова підсвітка витягує квартиру увись: стає помітніша графічність стель та сполученість ліній. Відсутність кольору також підкреслює ці лінії. Капітальні пілони та деякі фрагменти стелі залишили в бетоні, який було шкода ховати за гіпсокартоном. Бетон відшліфували та покрили воском. Особливо ніжно він виглядає при включеному бра або підсвічуванні. Всі корпусні меблі, включаючи кухню, зробили за ескізами дизайнера та реалізували у місцевих майстернях.
Щоб зберегти в просторі відчуття повітря, використання міжкімнатних дверей звели до мінімуму. Позбувшись їх, отримали відчуття простору. Деякі перегородки виконані зі скла, в інших випадках в ролі розділових штор використали текстиль.
При переплануванні простір з виразними видовими характеристиками віддали вітальні, а кабінет розташували в протилежній частині open space. Його вікна виходять на більш динамічну частину кварталу, так що перепланування вийшло цілком логічним. Тут панує денне світло – рівне, розсіяне, спокійне.
Робоче крісло Vitra, стіл Porada, диван Tacchini Italia Furniture
Приватна частина квартири – окремий блок кімнат. Тут сталося об'єднання, яке в іноземних колег називається "master suite" – приватна зона, яка включає спальню, ванну та вбиральню. Увійти до цієї частини оселі можна з коридору.
Цікава модель ліжка Meridiani Living Interiors: вона без задніх ніжок, і по суті стоїть на власній тумбі. Голова кріпиться на зеленій панелі, яка відповідає довжині кімнати. У бетонних нішах обладнали додаткові полиці. Світильники у спальні від Vibia.
За прийнятим у даному інтер'єрі принципом, тут також один простір перетікає в інший. Плавний перехід допоміг уникнути коридору та зберегти площі кімнат. Перехід між ними був сформований вздовж високих вітражних вікон: вийшов чудовий світловий тунель.
«Коли замовник побачив це рішення, то сказав, що саме так зроблено у будинку його батьків. Це був цікавий момент із минулого, і власник одразу затвердив такий прийом», – ділиться Олена.
Спокійний білий колір стін та стелі пожвавлює появу зеленого в зоні спальні та основного санвузла. Колір має сірий прохолодний відтінок, і здається, що від нього стає прохолодніше в спеку.
У вбиральні замість звичних фасадів вздовж шафи використали штори: м'яка тканина поєднується з драпіруванням на вікнах та текстилем у спальні.
У ванній кімнаті з вікном частково зберегли бетонну стелю та оздоблення м'якого зеленого кольору. Зони ванни та раковини зонували відкритим стелажем.
Плитка на підлозі Atlas Concorde, ванна, раковина та унітаз Gessi; тумба для раковини та стелаж з полицями виконані на замовлення за кресленнями дизайнера. У душовій та на тумбі – плитка бренду FMG імітує гірський кришталь.
Фото: Андрій Авдєєнко









Стул KOLO MAXI
Кресло с розеткой Plump
Диван с розеткой Plump
Стул Doppio
Стул Tube
Кресло Corner
Диван Corner
Стул Корса Х черного цвета
Стул Корса лапка
Стул Корса Х
Стул Пломбир SE 7509
Кухонный стул 03В
Стул Орто новый
Стол раскладной Бронко HPL top slide
Кухонный стул 03Б
Стул Корса
Стол раскладной Бронко столешница шпон
Стул Floki new black
Стул Mamont soft natural
Стул Otis натуральный Anthology 7 Mocca
Стул Motti

25 октября 2017, 19:00,
Киев

04 октября 2017, 19:00,
Киев

31 октября 2017, 19:00,
Киев

27 сентября 2017, 10:00,
Киев

31 августа 2017, 10:00,
Киев

05 августа 2017, 10:00,
Киев

28 июля 2017, 14:00,
Киев

07 июля 2017, 10:00,
Киев

13 июня 2017, 17:30,
Киев

16 июня 2017, 16:00,
Киев