Кто и зачем строил в Швейцарии фальшивые шале
Ева Шилингер
Издали эти дома кажутся традиционными альпийскими шале с милыми ставнями и даже ажурными шторками. Но стоит подойти ближе, как ставни и занавески окажутся нарисованными… Таких фальшдомов по всей Швейцарии насчитывается более 250-ти. Кто и зачем их создал – узнайте из нашей статьи.
В 2000 году фотограф Кристиан Швагер обнаружил в швейцарских Альпах необычный дом. Издали их походил на традиционное шале. Приблизившись, Кристиан обнаружил, что здание слишком узкое, а увиденные издали окна оказались нарисованными. Как позже выяснилось, фальшшале оказалось замаскированным бункером времен Второй мировой войны. Хоть Швейцария официально не воевала, местные власти решили, что дополнительные меры безопасности лишними не будут. Особенно швейцарцев беспокоила воздушная разведка. Чтобы сбить противников с толку, было решено построить по всей стране бункеры и замаскировать их под традиционные дома местных жителей. Всего было построено более 250 таких «фальшивок». Информация о них была засекречена до 90-х годов, пока они находились на балансе армии. Видимо, после 90-х швейцарцы решили, что им больше ничего не грозит и «списали» замаскированные бункеры. Кристиан Швагер отыскал каждое сооружение и сфотографировал для своего альбома Falsche Chalets («Поддельные шале»). Интересно, что за время своего путешествия Кристиан неоднократно встречал местных жителей, которые провели по соседству с тем или иным бункером несколько десятилетий, но даже не подозревали, что перед ними подделка.
Читайте также: Найдорожча вілла Німеччини належить українцеві. А що всередині?
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архитектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Выбор редакции - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
-
Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura