Крихітний передпокій: 5 рішень від українських дизайнерів
HIS
Передпокій формує образ оселі та задає тон всьому інтер'єру. А коли передпокій маленький, естетичного дизайну не достатньо, адже перш за все він має відповідати функціональним вимогам. Дзеркальні шафи, вбудовані системи зберігання, мобільні лавки та консолі, або підвісні тумби — дизайнери обирають або ж проєктують меблі самостійно, відштовхуючись від планування та габаритів цієї непростої зони. Сьогодні ми покажемо вам 5 організованих дизайнерами передпокоїв, настільки маленьких, що вам може здатися, що їх там і немає.
Передпокій одеської квартири від Олени Фатєєвої
«Невеликий метраж — це не так просто, як здається. Такі приміщення не прощають помилок, адже функціональне наповнення на кожен квадратний сантиметр в них зашкалює », — вважає дизайнер Олена Фатєєва.З Оленою ми солідарні з двох причин: по-перше, тому що ця думка має певний логічний сенс, по-друге, мабуть, так професійно як Олена з крихітними квартирами нашої країни ніхто впоратися не може. І ось цьому приклад — однокімнатна квартира в Одесі площею усього 17 квадратів. Уявіть лишень 17 кв.м! Та попри це тут є не лише передпокій, а й повноцінна кухня, спальня, робоча зона та, звісно, санвузол. Зверніть увагу на планування: передпокій має дві шафи для верхнього одягу та інших речей володарів оселі.
Фото: Андрій Авдієнко
Рестайлінг передпокою в орендованій квартирі від Андрія Коротченко
Наступна у нашій підбірці — однокімнатна квартира площею 34 кв. м, що розташовується в одній з центральних панельок міста. Над її дизайном та переплануванням працював Андрій Коротченко.
Основна концепція проєкту полягала в максимальному використанні всієї корисної площі та забезпеченні якомога більшої кількості місць для зберігання речей. Завдяки цьому у квартирі з'явилася двостороння шафа, яка магічним способом також стала і перегородкою між передпокоєм та вітальнею. До речі, тут є секція, яку можна використовувати як «хозблок».
Задля додаткової зручності та збереження вільної площі передпокою, також було встановлено розсувні двері в санвузол. Тоновані дзеркальні фасади шафи з боку передпокою рівно вдвічі збільшили сприйняття об'єму приміщення і виграшно поєдналися з підлогою, що імітує чорний сланець.
Фото: Олег Стельмах
Індустріальне житло від Martin architects
Столична квартира площею 45 кв. м для Ігоря Мартіна і його команди стала справжньою платформою для експериментів. По-перше, відповідно до побажань замовника дизайнерам необхідно було створити індустріальний, трохи брутальний лофт, по-друге, на обмеженій площі шляхом перепланування реалізувати кілька повноцінних зон: передпокій, вітальню, їдальню, кухню, приховану від сторонніх очей гардеробну та автономну спальню. Як бачимо, з завданням дизайнери впоралися, й досить непогано. Та зупинимося на передпокої, виконаному у світлих тонах з метою візуального збільшення: тут є вішак для верхнього одягу, лавка, відкриті та сховані за дверцятами шафи полиці, де власники квартири можуть зберігати особисті речі.
Фото: Александр Кондрияненко
Львівська крихітка з австрійським корінням від Re+ Design Bureau
Передпокій цих львівських апартаментів офіційно можна вважати відсутнім, адже увійшовши до квартири її власники та їх гості майже одразу ж потрапляють на кухню. Попри площу квартири у якихось 35 м2, архітектори з Re+ Design Bureau спромоглись зробити простір максимально функціональним, де кожний сантиметр використовується з користю. На маленькій кухні розташувались усі елементи, необхідні для молодої сім’ї, а центром комунікації став кухонний острів, який можна збільшити чи зменшити за потребою. Зліва від острова маємо санвузол, а справа — шафи для одягу, що й асоціюються з передпокоєм. Для візуального збільшення цієї зони, прохід до вітальні (вона ж спальня) оздобили дзеркальними панелями.
Студія молодої родини
Через відсутність передпокою як такого, дизайнери цієї квартири вирішили об'єднати його зі студією, утворивши оупен спейс. Над інтер'єром квартири площею 45 квадратів працювала команда Object No. Приєднавши передпокій до вітальні, дизайнери навмисно збільшили його навантаження: шафа, що розташована зліва від вхідних дверей стала стіною, що відмежовує спальню, зліва ж (перед санвузлом) маємо місце для зберігання сімейного транспорту, який в цій квартирі виглядає досить декоративно.
Фото: Володимир Герасимов