Krasnyk House: котедж у Карпатах
HIS
Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
Архітекторів Аліну Саніну та Сергія Губаря об'єднала спільна мета: створити максимально затишне місце для відпочинку від набридливої міської метушні, зберігши при цьому комфорт та зручности міського життя. На додаток, автори проєкту хотіли поєднати вищезгадані переваги з місцевим колоритом. Тому перед тим як узятися до роботи, Аліна та Сергій дослідили джерела "гуцульської" архітектури, місцеву культуру та унікальний колорит.
Дизайн будівлі простий і лаконічний. Він шанобливо зберігає пропорції традиційного гуцульського житла. Але водночас численні конструктивні рішення та використання сучасних, довговічних, якісних матеріалів допомагають минулому гармонійно поєднатися з теперішнім і майбутнім.
Ділянка розташована в низині, тому з тераси котеджу відкривається панорамний вид на Карпатські гори. Будівля розділена на два рівні. На першому, основному рівні, дизайнери створили об'єднаний простір кухні-вітальні з каміном та виходом на терасу. Другий рівень, мансардний, включає затишну спальню з панорамним вікном, з якого можна насолоджуватися зоряним небом. Крім того, під дахом спроєктували технічну кімнату з системою вентиляції.
«Особливість проєкту — цікаве поєднання сучасних функцій з місцевими традиціями. Ми створили місце, де можна насолоджуватися таємничими туманними ранками, сидячи на затишній терасі з чашкою ароматного трав'яного чаю, або, лежачи в ліжку, милуватися чистим зоряним небом морозними зимовими ночами. Насолоджуйтесь перебуванням у самому серці Карпат, не втрачаючи при цьому переваг міського життя», — коментує Аліна Саніна.
Фото: Андрій Шуст
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архитектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Выбор редакции - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
-
Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura