Кольоровий mid-century modern: інтер'єр двокімнатної квартири від Галини Нікуліної
HIS
Відправною точкою в дизайні цих апартаментів став колір. Обрана гама приваблива та дотепна, символізує постмодерністську течію «Мемфіс» та цілком відповідає характеру замовників – дорослій подружній парі. Аби колірне виконання виглядало ідеально, авторка проєкту – архітекторка Галина Нікуліна, обрала в тон стін і електро-фурнітуру. Найдоречніші пропозиції були знайдені серед асортименту компанії JUNG.
Двокімнатні апартаменти площею 65,6 кв.м розташовані в одній із новобудов Голосіївського району столиці. Над інтер'єром працювала Галина Нікуліна. Перед архітектором стояло завдання створити комфортний для життя сімейної пари простір, де головною вимогою стало збереження окремих входів у кімнати та кухню. Залишити все приміщення роздільними вдалося завдяки вітальні. Частину її площі «віддали» коридору, тим самим збільшивши вхідну зону. «Відвойовані території» заповнили шафами, які фланкують вхід в основну зону квартири. Високі розсувні двері вітальні візуально збільшують її простір та за потреби відокремлюють її від інших приміщень.
Відправною точкою в плануванні кухні став холодильник. Його помістили в отворі, умовно вирівнявши з нижніми фасадами кухонних меблів. Таке рішення, на думку автора проєкту візуально нівелювало великий обсяг холодильника (його розмір – обов'язкова умова клієнта), а зовнішній вигляд кухні зробило візуально лаконічніше.
Серед інших побажань замовника – розкладний диван у вітальні (задля можливої ночівлі дітей, які наразі проживають окремо) та виокремлене робоче місце. Спальня розділена на три частини: власне, спальню, гардеробну кімнату та невеликий кабінет. Кухню також умовно поділили на зону готування їжі та їдальню.
Як зазначалося раніше, у колірному оформленні інтер'єру використовувалися прийоми постмодерністської течії «Мемфіс». Її риси цілком відповідають темпераменту пари. Так, усі приміщення різні за кольором, і лише в деяких зонах таке рішення пом'якшується декоративними елементами й освітленням.
У кухні-їдальні, де багато денного світла, переважає білий та колір світлого бетону. У вітальні сірого кольору стає більше йі тут він більш насичений. У транзитній зоні переважає тепло-рожевий, який переходить ув спальню, а в спальні сірий колір спальні і зовсім змінюється на темно-синій. Санвузли вирішені традиційно в білому кольорі.
Чимало дизайнерів, аби досягти такого інтер'єрного лаконізму, просто фарбують фурнітуру тією ж самою фарбою, що ій стіну. Та такий підхід поганоне гарним чином вливає на довговічність приладів та їхню експлуатацію. Галина ж обрала високоякісну фурнітуру в тон стінам завдяки німецькому бренду JUNG, в асортименті котрого є як часто уживані кольори (приміром, білий та антрацит), так і унікальні запатентовані. Мова йде про класичний вимикач LS 990 у 63 кольорах палітри Les Couleurs® Le Corbusier.
«Електрофурнітура JUNG – бренд зі світовим ім'ям, який відповідає найвищій якості технологій та дизайну. JUNG пропонує широкий діапазон електрофурнітури та систем, які є зразковими з точки зорупогляду технології, якості, зручності у використанні та дизайні. Найбільше мені подобається лаконізм та елегантність дизайну серії LS. Давно використовую цю серію у своїх роботах. Вони органічно виглядають і в сучасних просторах, і в інтер'єрах, де присутні елементи класики. А з того часу, як з'явилася Le Corbusier (кольорова серія), варіабельність застосування стала ще більшою. У цьому випадку вимикач чи розетка не просто функціональні елементи, не просто частина кольорової стіни, вони самі створюють дизайн цієї стіни», – коментує Галина Нікуліна.
Принтований текстиль, авторські меблі та чимало інших деталей роблять апартаменти унікальними та нагадують мешканцям квартири про такий стилістичний напрям як mid-century modern. До речі, усі планувальні та стилістичні дизайн-рішення, що біли виконані у квартирі, замовники підтримали з задоволенням та ентузіазмом.
Арт: Поліна Мороз, Микита Власов
Фото: Andrew Crazyhero