Кофейная Италия в опасности? Starbucks открыли там своей первый магазин-кофейню
Олег
Учитывая особенности страны, дизайну интерьера и сервису в новом магазине было уделено особое внимание
Планы глобального бренда нацелены на открытие целых 300 филиалов Starbucks в стране ценителей кофе. Первый магазин компания открывает в Милане, в городе, где в кофейной культуре уже много столетий существует огромная конкуренция. Здесь культура пития этого кофеинового напитка является настоящим ритуалом. При этом ни для кого не секрет, что настоящий итальянский капучино или эспрессо существенно отличаются от тех, что подают в кофейнях глобальной сети. На что же тогда рассчитывает Starbucks? Американский гигант делает ставку на быстроту обслуживания, удобные стаканы, а также сопутствующую торговлю, т.е. продажу выпечки, мороженого, классических итальянских аперитивов и любовь итальянцев к хорошему дизайну.
В Милане Starbucks выбрал особую локацию – историческое здание на площади Grandiose Piazza Cordusio. Согласно заявлению главы Starbucks Говарда Шульца, «миланский магазин был создан с вниманием к деталям и уважением к итальянской культуре, культуре кофе».
Интерьер нового заведения предлагает посетителям свободно передвигаться между оборудованием, увидеть, как и где обжаривается кофе, как упаковывается и как приготавливается. Таким образом, Starbucks решили дать своим посетителям нечто больше, чем просто торговля или услуги по приготовлению кофе.
У себя на родине итальянец будет пить только итальянский кофе. Поэтому ростер для кофе Starbucks заказали у местной мануфактуры Scolari, имеющей давние отношения с американской компанией.
Пол магазина был укрыт мраморной мозаикой, выполненной в палладианском стиле. Это историческая техника, характерная для северной Италии. В работе местные мастера использовали несколько видов мрамора, один из которых называется кандолья. Его добывают в карьере, находящемся в пригороде Милана. Ранее кандолья использовался исключительно для отделки миланского Duomo и нескольких зданий на площади Grandiose Piazza Cordusio.
Новый магазин Starbucks всячески демонстрирует желание компании всесторонне понять культуру страны, привлекая к партнерству местных специалистов кофейной и кондитерской сферы. Так, помимо кофе и дизайна, посетителей миланского магазина ждет бар Arriviamo, где предлагают коктейли и деликатесы. Недалеко расположилась традиционная итальянская пекарня Princi. На закуску – станция производства и продажи мороженного Affogato, где можно заказать даже индивидуальную серию холодного лакомства.
Насколько успешным будет такое начинание Starbucks в Милане, нам еще предстоит увидеть. Но старт выглядит многообещающим.
Паоло Гадалет, президент Итальянского национального института эспрессо (да, в Италии есть такой институт) отметил: «Мы рады тому, что такая крупная компания как Starbucks заходит на итальянский рынок. Их кофе не похож на итальянский, но, тем не менее, – он качественный и вкусный».
Читайте также: Высокотехнологичные игрушки 2018 года.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Bonne Bouche: кафе-кондитерська як новий тренд міського простору Кафе-кондитерська Bonne Bouche, розташована у самому серці Могилева-Подільського, стала яскравим прикладом того, як сучасний дизайн може змінювати обличчя міста. Цей жвавий простір розмістився на першому поверсі типової пострадянської житлової будівлі. Проте завдяки зусиллям дизайнерської команди YOD Group простір вдалося інтегрувати в міський контекст так, що він став місцем тяжіння для мешканців та гостей міста.
- Ищу идею Українська команда Znak Design здобула срібну перемогу в International Architecture & Design Awards 2024 за інтер’єр київського ресторану Студія дизайну та архітектури Znak Design здобула срібну нагороду на престижному конкурсі International Architecture & Design Awards 2024, який щорічно організовує міжнародна спільнота дизайнерів та архітекторів The Architecture & Design Community. Ця премія, що вже третій рік поспіль відзначає найкращі роботи у сфері інтер’єрного, архітектурного, продуктового та комунікаційного дизайну, є однією з найавторитетніших у світі. У 2024 році проєкти учасників оцінювали провідні дизайнери і архітектори з 17 країн світу.
- Ищу идею Львівська CUKIERNIA: відродження кондитерської легенди Проєкт CUKIERNIA — це трансформація легендарної львівської кондитерської, заснованої у 2000 році. Розташована на першому поверсі історичної будівлі в центрі міста, Cukiernia завоювала популярність завдяки аристократичному шарму та вишуканій якості десертів за старовинними рецептами. Свою роботу над проєктом команда YOD розпочали з пошуку нових значень та символів для Cukiernia. Для дизайнерів було важливо не лише оновити дизайн, а й переосмислити загальну концепцію, надати іконічному бренду свіжої енергії. Водночас було важливо зберегти ДНК цього місця, тонко визначивши неперервність традиції як одну з його ключових цінностей.
- Ищу идею Інтер'єр харківського Black & Milk від Ponomarenko Bureau Black & Milk — кав'ярня в одному з семи контейнерів на території фудкорту "7-й склад" у центрі Харкова. Дизайнери Ponomarenko Bureau розібрали назву кафе на три окремих елементи, наповнили їх метафоричним змістом та інтегрували у дизайн-проєкт.
- Ищу идею Харківська кав'ярня 23а від Ponomarenko Bureau 23а — це дуалістичний заклад, який вдень працює як кав'ярня міського типу, з крафтовими напоями, простими десертами та легкими перекусами, а ввечері стає місцем для справжніх тусовок. Вдень з келихів п'ються лимонади, а увечері вино. Про інтер'єр харківської кав'ярні 23а, над яким працювала команда Ponomarenko Bureau, ми розповідаємо далі.
- Ищу идею Кафе-джелатерія ТАЮ в Одесі від Sivak + partners У меню джелатерії ТАЮ – морозиво та соки – ідеальне частування зморених від спеки одеситів та гостей міста, які прогулюються Пушкінською. Ще до недавніх пір автори дизайн-проєкту не були впевнені, чи відкриється заклад знову. Відфотографувати інтер'єр дизайнерам Sivak + partners пощастило за лічені дні до ворожого нападу рф на Україну. На щастя, позбувшися збитих на вікнах дощок, днями кафе-джелатерія знов відкрилося та почало працювати на радість поціновувачів морозива та гарного дизайну.
-
Черный — кофейный бар в Харькове от Ponomarenko Bureau
Выбор редакции -
Cheese Bakery у середмісті Львова: затишний інтер'єр кафе від "Майстерня інтер’єрів Іри Лисюк"
Выбор редакции -
"Винні вікна" з часів чуми знову актуальні
Идея