KHRAM на Полтавщини від MAKHNO Studio
HIS
KHRAM — місце для молитов, роздумів та медитацій серед української природи в Полтавській області. Місце для спілкування з внутрішнім та вищим Я.
Перед MAKHNO Studio стояла задача створити сакральний комплекс, що буде близьким для адептів різних віросповідань. Без прямих референсів до жодної з релігійних традицій, але з атмосферою, яка занурює у духовний досвід.
Комплекс площею 600 м2 складається з відкритого майдану, об’ємної фігурної стіни на вході та трьох окремих сферичних приміщень для усамітнення, молитов і медитацій у невеликих архітектурних нішах. Таким чином згори він нагадує плід лотоса з трьома зернятками — символ духовного потенціалу на шляху до просвітлення.
Велика округла площа перед входом — це місце, де ти вітаєшся з храмом та полишаєш усе мирське. Залиш і своє взуття тут на дерев’яній підлозі та проходь крізь об’ємну стіну всередину. Ця 3D-стіна слугує рубежем між мирським та духовним, вона виготовлена з керамічних блоків QUADROPOD, зібраних у витончений об’ємний візерунок. І є символічною, адже далі KHRAM не має жодних огорож.
Далі ти можеш увійти до однієї з трьох сфер комплексу. Це великі покаті кулі з наскрізними отворами, виготовлені з саманних блоків — суміші невипаленої глини, соломи та піску. Такі “живі стіни” дихають, тобто абсорбують надмірну вологість, гар, усі види забруднень, віруси та мікроорганізми, екранують електромагнітні поля й радіохвилі. Захищають від холоду взимку та від спеки влітку. Всередині сфери є ніша для вогнища: ропали його, щоб влаштувати чайне дійство або ж просто прикрий та залиши простір вільним.
Сюди можна приходити на світанку, коли перші сонячні промені пробиваються крізь мереживо храмової стіни, досягаючи самого серця. Можна вдень, коли світло творить величаву картину всередині сфер, перетинаючи молитовну пітьму. Можна надвечір, коли сяйво вогнища крізь отвори сфер прямує до самісенького небокраю, щоб закружляти у танці з зірками, галактиками й цілим Всесвітом.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея