Каплиця Святого Бернарда в Аргентині

HIS
Архітектурні прийоми та релігійні доктрини
Над проектом каплиці Святого Бернарда на сході провінції Кордова в Аргентині працював місцевий архітектор Ніколас Камподоніко. Для будівництва на оточеній зеленню ділянці, де раніше розташовувався сільський будинок, майстру знадобилося цілих п'ять років. Попередній будинок був збудований дуже давно, тому архітектор прийняв рішення стару споруду розібрати, а столітню цеглу повторно використати.
Каплиця була зведена під особливим кутом згідно розрахункам руху сонця. Розташовані зовні вертикальна і горизонтальна балки відокремлені одна від одної. Кожен день, протягом усього календарного року тіні від цих балок, візуально ковзаючи в округлому просторі каплиці, накладаються одна на одну. Таким чином при перетині тіней маємо символічне розп'яття.
Так за допомогою архітектурних прийомів автор звертається до релігійної доктрини, за якою при сходженні на Голгофу Христос ніс не весь хрест, а лише його поперечну частину. Щодня тіні повторюють свій «шлях» окремо одна від одної — так само, як це відбувалося на Хресній дорозі.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архитектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архитектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архитектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Событие -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архитектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Событие -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Событие -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архитектура