Каплиця Святого Бернарда в Аргентині
HIS
Архітектурні прийоми та релігійні доктрини
Над проектом каплиці Святого Бернарда на сході провінції Кордова в Аргентині працював місцевий архітектор Ніколас Камподоніко. Для будівництва на оточеній зеленню ділянці, де раніше розташовувався сільський будинок, майстру знадобилося цілих п'ять років. Попередній будинок був збудований дуже давно, тому архітектор прийняв рішення стару споруду розібрати, а столітню цеглу повторно використати.
Каплиця була зведена під особливим кутом згідно розрахункам руху сонця. Розташовані зовні вертикальна і горизонтальна балки відокремлені одна від одної. Кожен день, протягом усього календарного року тіні від цих балок, візуально ковзаючи в округлому просторі каплиці, накладаються одна на одну. Таким чином при перетині тіней маємо символічне розп'яття.
Так за допомогою архітектурних прийомів автор звертається до релігійної доктрини, за якою при сходженні на Голгофу Христос ніс не весь хрест, а лише його поперечну частину. Щодня тіні повторюють свій «шлях» окремо одна від одної — так само, як це відбувалося на Хресній дорозі.
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архитектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архитектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура