KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
HIS
KAJI GALLERY у Кіото має на меті поєднати сутність та форму в гармонійний артпростір. Кожен елемент створений, щоб дивувати та надихати, відображаючи глибокі японські естетичні принципи: природність, стриманість, цінність прожитого досвіду та вабі-сабі.
Галерея площею 90 кв.м складається з двох поверхів: перший поверх — галерейна зала з центральною зоною для чаювання, зеленою оазою та виходом на терасу. Другий поверх — виставковий простір та велика лекційна зала.
На першому поверсі панують глина та дерево. Мазанка — особлива техніка нанесення глини на стіни — поєднує традиції Японії та України, батьківщини Сергія Махна. Меблі також виготовлені з глини, або точніше, з кераміки: міцні стокілограмові крісла PYL та неймовірний багатокомпонентний керамічний стілець KVARTZ. Усі ці предмети виготовлені вручну майстрами студії MAKHNO, які передають секрети створення цієї неймовірної краси з покоління в покоління.
Керамічні артсвітильники можна назвати скульптурами, що сяють. Серед них — знакові лампи KHMARA над зоною для чаювання та елегантна лампа CHOVEN біля вікна. Цікаво, що вони ідеально інтегрувалися в японський контекст. Усі конструкції, балки, сходи та стеля виконані з дерева. Для експозиційних полиць використовуються вінтажні бруски, а для стельового покриття — нові. Дерево та глина — найтепліші натуральні матеріали, які ніколи не втрачають своєї цінності або текстури.
Особливу увагу привертає унікальна лита підлога, з якої безшовно виростають галерейні вітрини. Простір не має гострих "хижих" кутів або "холодних" індустріальних елементів.
Прямуючи на другий поверх, у зоні сходів помічаємо зелений оазис — данину японській традиції малих садків. Цей невеликий живий куточок охороняє мудрий DIDO — артскульптура-оберіг авторства Сергія Махна.
Другий поверх включає виставкові коридори, задекоровані керамічною 3D-артплиткою TETRAPOD, що створює динамічний візерунок та додає традиційній концепції сучасних та навіть футуристичних акцентів. Ця плитка отримала нагороду Red Dot.
Лекційна зала є прикладом ідеального японського дизайну, де давні принципи сьоїн-дзукурі переосмислені з використанням рідних матеріалів, таких як дерево, бамбук, кераміка та папір.
KAJI GALLERY — проєкт-артексперимент. Схожий на чаван, виліплений та заглазурований рукою майстра, він живе, дихає, впливає та спілкується з кожним, хто наважиться з ним взаємодіяти.
-
Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
-
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Выбор редакции -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях - Ищу идею Спортивна студія STAN від Dubrovska Studio Студія STAN, заснована професійною балериною Марією Дрейгаупт у центрі Києва, призначена для жінок, які шукають гармонію через йогу та баре. Вона втілює елегантність і виразність особистості, створюючи простір для самовираження. Назва "Stan" походить від латинського STAN, що символізує фізичний стан або внутрішню готовність до трансформації. Про трансформації, яких зазнав простір STAN, над яким працювала команда Dubrovska Studio, читайте далі.
- Ищу идею Для сонячних днів та медових ночей: готельний комплекс 8SUN RESORT від українських дизайнерів Українська команда MAKHNO представляє новий проєкт 8SUN — ідеальне місце відпочинку для закоханих, розташоване на узбережжі казкового острова Балі в теплому Індійському океані. Незвичайний дизайн інтерʼєру готелю та мистецтво роблять простір чудовим місцем для проведення весільних церемоній та медових місяців молодят, а також тих, хто шукає спокою у найкрасивішому місці на Землі.
-
13 Laser Clinic від Temp Project: якби на космічному кораблі був салон краси
Выбор редакции -
Готика та ліванське ткацтво: головний храм Burning Man 2024
- Ищу идею Музей Науки у Львові: 2000 кв. м інтерактиву та розваг від Sanina Arch Club Згадайте свої найперші захопливі досліди в науці. Можливо, це була дитяча машинка, яку ви розбирали та збирали знову, або шкільний лабораторний експеримент, що залишив по собі незабутні враження. Музей Науки у Львові, створений Sanina Arch Club, приводить ці емоції до життя на новому рівні.