Iнтер'єр для меломана в столичному ЖК. Проєкт студії SENCE ARCHITECTS
HIS
Власник цих апартаментів, що знаходяться в клубному будинку Garden у столиці, є активним мандрівником та має дивовижну збірку книг. Інтер'єр поєднує в собі відчуття інтимного комфорту, стриману силуетну естетику та ретельно продуману планувальну структуру. Головний акцент сфокусовано на особистому затишку, з натяком на пристойний джаз-клуб — місце, що втілює елегантність та затишну атмосферу, яка надихає.
Архітекти врахували унікальне розташування житлового комплексу та максимально відкрили прекрасні види на ботанічний сад і мальовничі околиці для мешканця оселі. Після обговорення загальної концепції було запропоновано змінити й планування квартири. Частину опорних конструкцій та опалювальних радіаторів було вилучено. На їх заміну додали нові перегородки, комунікації, змінили логіку пересування, замінили освітлення і призначення приміщень. В результаті отримали громадські зони, такі як хол, простора кухня-вітальня з чудовим видом, а також затишний кабінет з панорамним вікном, та приватний простір, що включає основну спальню з гардеробною і санвузлом, а також гостьову спальню з окремим санвузлом.
Основною дизайн-ідеєю стало поєднання контрастних мальовничих текстур бетону, керамічного блоку та вінтажного дерева з однотонним кольоровим рішенням. За допомогою теплого спрямованого світла з вузьким кутом розсіювання дизайнери створили театрально-концертний ефект. У цей спосіб на підлозі та стінах окреслили світлові плями: вони виокремлюються на загальному темному фоні, нагадуючи театральні софіти. На думку авторів проєкту, контраст темного фону, спрямованого світла та зелені за вікнами створює особливий релакс-ефект: дає можливість відпочити та набратися сил.
«Театральність домашнього комфорту? Чому ні? Вдома всі ми — головні герої, створюємо свій сюжет, пишемо власну історію», — коментують дизайнери SENCE ARCHITECTS.
У цьому проєкті багато брутальних елементів у вулканічній, антрацитно-попелястій гамі: відкриті керамічні блоки опорних стін; чорні металеві панелі колон; насичений темний тон книжкових стелажів; темна фурнітура скляних шаф; темна сантехніка; попелясті переливи індивідуально створеного паркету, викладеного англійською ялинкою.
У холі гостей зустрічає величезне дзеркало без рами. Відчуття польоту створює нерівномірна структура керамоблоків і направлене світло.
Установка стандартного кутового дивана порушувала логіку, ділила простір вітальні на дві мінізони. Спільно з компанією Vardo дизайнери розробили особливу конфігурацію тривекторного дивана. Центральний акцент підтримує функціональність і стилістику вітальні, візуально розширює об'єм приміщення. У кухні-їдальні зручно розмістилися всі побутові прилади: винний холодильник, широкий стіл-стійка на шість персон з м'яким світлом бетонних світильників.
Серце квартири — кабінет власника з кутовим склінням. Лаконічний дизайн максимально функціональний: робочий стіл, книжковий стелаж, підсвічені полки та релакс-крісло на тлі панорамного виду.
У спальнях панує заспокійлива атмосфера, посилена різними сценаріями освітлення, зручними меблями й неповторним антуражем книжкової колекції. Розсіяне світло ллється зі стелі та м'яко підсвічує стіни, полиці та мистецтво.
«Ми розглядали інтер'єр в декількох сценаріях освітлення. При штучному світлі відштовхувалися від загальної напівтемряви, з якої софіти вихоплюють окремі фрагменти. Вдень контраст відтінків інтер'єру та зеленого листя за вікнами сприяють концентрації уваги й внутрішнього ресурсу», — розповідає керівник проєкту, Кирило Комаров.
Фото: SENCE ARCHITECTS